A Veszprém után a Szeged is bejutott a kupadöntőbe

Fotó: MTI/Kelemen Zoltán Gergely / MTI/Kelemen Zoltán Gergely

A kézilabda Magyar Kupa második elődöntőjében a Pick-Szeged győzte le magabiztos különbséggel a Grundfos Tatabánya csapatát.

Noha a jobban kezdő Tatabánya még az első félidő közepén is vezetett, a Szeged elsősorban Mikler Roland remek védéseinek köszönhetően még szünet előtt fordítani tudott. A háromgólos különbségből gyorsan hét lett a második félidő első szakaszában , majd az 56. percben már tíz volt közte, de végül Mazák Martin góljának köszönhetően kilencgólosra csökkent a különbség. A papírformának megfelelően Veszprém–Szeged döntőt rendeznek vasárnap 13 órakor a pécsi Lauber Dezső Sportcsarnokban, a Gyöngyös–Tatabánya bronzmeccset 10:30-kor játsszák. FÉRFI KÉZILABDA MAGYAR KUPA NÉGYES DÖNTŐ PICK SZEGED–GRUNDFOS-TATABÁNYA 32-23 (15-11) SZEGED: Tatai, Mikler (kapusok), Ancsin 5, Balogh Zs. 2, Blazevic, Parrondo 2, Hegedűs, Ilyés 2, Kekezovics 2, Larholm 6, Lasica 4, Mindegia 1, Prce 2, Vadkerti 3, Vranjes 3, Zubai. Edző: Juan Carlos Pastor. TATABÁNYA: Szente, Paul (kapusok), Bodó 3, Dénes 1, Diaz, Djukic 1, Harsányi 2 (1), Juhász, Kanyó, Katzirz 5, Kiss, Krivokapics 5, Mazák 3, Pásztor 1, Rossoni 2. Edző: Debre Viktor Kiállítások: 6, ill. 2 perc Hétméteresek: 0/0, ill. 3/1