A Veszprém nyerte a kézi-NB I. szuperrangadóját

Fotó: MTI/Kovács Anikó / István Hajdu

A Szeged egy góllal vezetett a félidőben, de a Veszprém végül nem túl nagy különbséggel, mégis magabiztosan győzni tudott a magyar bajnokság szuperrangadóján, és ezzel saját kezébe vette az alapszakasz sorsát.

Kiváló meccset játszott az NB I. két topcsapata. A sérülések miatt szűk kerettel érkező Szeged ezúttal szinte az utolsó percekig meccsben tudott lenni Veszprémben, de végül a hazai csapat felül tudott kerekedni riválisán. Félidőben még egy góllal vezettek a vendégek, de a második játékrész elején a Veszprém labdaszerzés utáni indításokból gyorsan megfordította a meccset, és több góllal el is húzott, ezt az előnyt pedig a meccs végéig meg is tartotta. A vendégek kapusa, Tatai Péter öt perccel a vége előtt piros lapot kapott, miután egy indításnál a hatosról kimozdulva letarolta Cristian Ugaldét, de ez már nem befolyásolta döntően a mérkőzés alakulását. A szegediek eleve jóval többször kerültek emberhátrányba, ennek ellenére megérdemelten tartotta otthon a két pontot a Veszprém. Férfi kézilabda NB I., 21. forduló VESZPRÉM–SZEGED 25–22 (12–13) VESZPRÉM: Alilovic, Fazekas (kapusok), Chema Rodriguez 2, Gulyás 1, Gyene, Ilics 4 (3), Iváncsik G. 1, Iváncsik T., Jamali 3, Ligetvári, Mocsai, Nagy L. 6, Pásztor, Ruesga, Schuch, Sulic 3, Terzics, Ugalde 5, Vilovszki. Edző: Carlos Ortega. SZEGED: Mikler, Tatai (kapusok), Ancsin 3, Blazevic, Czina, Fekete, Gidai, Hegedüs, Ilyés 3, Källman 4, Larholm 3 (2), Laszica, Mindegía 3, Prce 2, Vadkerti 2, Zubai 2. Edző: Juan Carlos Pastor. Kiállítások: 12, ill. 18 perc Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2