A vébére készülő olaszok most még Luxemburgot se tudták lenyomni

Fotó: Getty Images / Dino Panato / Getty Images / Dino Panato

-

Rossz főpróba, jó előadás? Csak ebben bízhat Olaszország, de ez akkor is kevés lesz, még a rájuk jellemző három döntetlenes továbbjutáshoz is... Nagyban ment a gyakorlás szerdán a vb előtt: nyolc pályán kilenc résztvevő játszott.

Több mint ciki

Olaszország–Luxemburg 1–1 (1–0) Felkészülési mérkőzés, Verona, vezette: Damir Skomina, asszisztensek: Jure Praprotnik, Robert Vukan (szlovének). Olaszország: Buffon – De Sciglio, Chiellini, Bonucci (Darmian, 78.), Abate – Pirlo (Aquilani, 72.), Marchisio – Verratti (Cassano, 55.), De Rossi, Candreva (Insigne, 79.) – Balotelli (Cerci, 80.). Szövetségi kapitány: Cesare Prandelli. Luxemburg: Moris – Chanot, Schnell, Mutsch, Jans – Holter (Deville, 73.) – Gerson (Da Mota, a szünetben), Bensi, Jaenisch, Philipps – Joachim (Turpel, 90.). Szövetségi kapitány: Luc Holtz. Gól: Marchisio (9.), illetve Chanot (85.). Sárga lap: Philipps (50.), Chanot (85.), Abate (89.). Pedig úgy indult, ahogy egy gálameccshez illik: Balotelli elment a jobb oldalon, középre adott, Marchisio pedig gólt fejelt a 9. percben. És itt gyakorlatilag véget ért a mérkőzés az olaszoknak. Az érhető, hogy a játékosok vigyázni akartak magukra, de Luxemburg ellen mindössze tíz percet focizni még a mindenkori magyar válogatottnak is ciki. Pláne akkor, ha a harmadik luxemburgi szögleten egyáltalán nem látszott, hogy azt Európa egyik leggyengébb válogatottja hajtja végre: Mutsch élesen lőtte a rövidre, az ötös sarka felé futó Chanot megelőzte védőjét, és jöhetett a mezlevétel és a sárga lap: a luxemburgi 2-es védhetetlenül fejelt a léc alá.

Bale-t nem is nevezte Chris Coleman

Hollandia–Wales 2–0 (0–0) Felkészülési mérkőzés, Amszterdam, vezette: Bulent Yildirim, asszisztensek: Kemal Yilmaz, Ekrem Kan (törökök). Hollandia: Cillessen – Martins Indi, Vlaar, de Vrij, Janmaat – Blind, De Jong (Huntelaar, 78.), Fer (Wijnaldum, a szünetben) – Sneijder – van Persie (Lens, a szünetben), Robben. Szövetségi kapitány: Louis van Gaal. Wales: Hennessey – Taylor (Dummett, 83.), Gabbidon, Chester, Gunter – Ledley (Huws, 62.), Allen, King (Vaughan, 78.) – Robson-Kanu (John, 60.), Church (Easter, 66.), J. Williams (G. Williams, 70.). Szövetségi kapitány: Chris Coleman. Gól: Robben (32.), Lens (76.). Hollandia kétszer találta el a kaput, ezekből lett a gól: előbb Robben lőtte be a Hennessey lábáról Chester kezére, majd onnan elé pattanó labdát, majd a holland 11-es gólpasszt adott, jobbról lőtte keresztbe a labdát, érkezett Lens és az üres kapuba passzolt negyed órával a meccs vége előtt.

Mi csak álmodni merünk manapság ilyesmiről: Algéria legyőzte Romániát

Algéria–Románia 2–1 (1–1) Felkészülési mérkőzés, Genf, vezette: Nikolaj Hänni, asszisztensek: Devis Dettamanti, Raffael Zeder. Algéria: M'Bolhi – Ghoulam, Cadamuro, Bougherra, Mostefa – Bentaleb (Lacen, 84.), Medjani (Halliche, 92.), Taïder (Yebda, 68.) – Soudani (Slimani, 76.), Djabou (Mahrez, 68.), Feghouli (Brahimi, 84.). Szövetségi kapitány: Vahid Halilhodzic. Románia: Pantilimon (Lung, 48.) – Raţ, Găman, Grigore, Chiricheş – Lazăr (Nicoliţă, 52., helyette Matei, 81.), Bourceanu – Tănase, Chipciu (Rusescu, 75.), Maxim – Marica. Szövetségi kapitány: Victor Piţurcă. Gól: Bentaleb (22.), Soudani (66.), illetve Chipciu (28.). Sárga lap: Maxim (73.). Pantilimon rúgatta az első gólt Bentalebbel: a román kapus egy komplett középkori nehézlovasság páncélmellényét magára vette, így a Tottenham játékosának nem volt nehéz dolga, és négy méterről a kapuba kotorta a kipattanót a 22. percben. Hat perc múlva Chipciu egyenlített, miután szépen lépett ki a nem Pintér Attila felfogása szerint tolódó védők között, majd elhúzta a labdát a tizenhatoson kívülre az elé kifutó M'Bolhi mellett, és az üres kapuba gurított. A második félidőben Taïder jobb oldali beadását vágta a léc alá Soudani. Algéria biztató formát mutat, bár céljaik továbbra is roppant szerények: szeretnének legalább egy gólt rúgni a világbajnokságon.

Ez a minimum!

Ecuador–Anglia 2–2 (1–1) Felkészülési mérkőzés, Miami, Sun Life Stadium, vezette: Jair Maruffo, asszisztensek: Frank Anderson, Corey Rockwell (egyesült államokbeliek). Ecuador: Banguera – Ayoví, Erazo, Guagua, Paredes (Achilier, 91.) – Montero (Arroyo, 68.), Noboa (Mendez, 50.), Gruezo (Saritama, 90.), A. Valencia – Caicedo (Rojas, a szünetben), E. Valencia (Ibarra, 83.). Szövetségi kapitány: Reinaldo Rueda. Anglia: Foster – Shaw (Stones, 74.), Smalling, Jones, Milner – Wilshere (Lallana, 87.), Lampard – Rooney (Sterling, 64.), Barkley (Henderson, 84.), Oxlade-Chamberlain (Flanagan, 63.) – Lambert (Welbeck, 84.). Szövetségi kapitány: Roy Hodgson. Gól: E. Valencia (8.), Arroyo (70.), illetve Rooney (29.), Lambert (51.). Kiállítva: A. Valencia (79.), Sterling (79.). Angol védőkre nézve roppant csúnya góllal szerzett vezetést Ecuador: Ayoví jobb oldali centerezésére úgy robbant be E. Valencia, mintha csak az övéivel gyakorolna, Fosternek esélye sem volt védeni. Majd Anglia legeslegújabb balszélsője egyenlített – hiába, ez is Wayne világa: ami elsőre nem ment Lambertnek két méterről, azt ő megoldotta két és félről, a kapuba préselte a labdát. Majd mindenki Rickyjének is összejött a gól, az 51. percben ő szerzett vezetést, jobbról jobbal lőtte ki hosszú alsó sarkot. De a gól előtt Barkley magánszáma is említést érdemel, és az egyenlítő góltól is nyugodtan elájulhat, ha megnézi a videót: Arroyo 19 méterről két lépés után tüzelt a bal felsőbe. A páros kiállításért kár – a liverpooli Sterling megpróbálta legyalulni a manchesteri Valenciát, aki ezért összebalhézott vele és mindenki mással is – de vb-meccset nem kell kihagynia egyiküknek sem. A többivel amúgy mindkét szurkolótábor elégedett lehet.

Nem kellett izgulniuk

Argentína–Trinidad és Tobago 3–0 (1–0) Felkészülési mérkőzés, Buenos Aires, vezette: Daniel Fedorczuk, asszisztensek: Mauricio Espinosa, Gabriel Popovits (uruguayiak). Argentína: Romero – Rojo, Demichelis (Basanta, a szünetben), F. Fernandez, Campagnaro – Di Mario (Perez, 63.), Mascherano (Alvarez, 70.), Gago (Biglia, a szünetben) – Palacio (A. Fernandez, 76.), Messi, Lavezzi (Maxi Rodriguez, 56.). Szövetségi kapitány: Alejandro Sabella. Trinidad és Tobago: Williams – Mithcell (G. Hoyte, 71.), Marshall, Bateau, J. Hoyte – J. Jones (Winchester, 86.), Guerra (Molino, 60.), Hyland, Boucaud (George, 71.) – Peltier, K. Jones (Plaza, 77.). Szövetségi kapitány: Stephen Hart. Gól: Palacio (46.), Mascherano (51.), Maxi Rodriguez (64.). Sárga lap: Boucaud (26.), Hyland (37.), Mithcell (49.), Perez (72.). Marshall az év mentését mutatta be, hiába: előbb alkalmi partjelzőként lest lengetett, majd tizennyolc méterről sprintelt vissza a kapu elé, és az utolsó pillanatban kivágta az argentin támadást elindító, és azt majdnem befejező Messi elől a labdát. De a szögletet már nem úszta meg Trinidad és Tobago, Palacio fejesét csak a gólvonal mögé tudta ütni Williams még az első félidő hosszabbításában. Majd a második félidő elején Messi a kapufával adott gólpasszt Mascheranónak: tizennyolc méteres szabadrúgása kifelé jött a bal oldali fáról, a Barcelona középpályása pedig a kapuba passzolt. Bő tíz perccel később viszont már ő ugratta ki Palaciót, aki elvitte a labdát a kapus mellett, de picit hosszan szöktette magát, és csak becsúszva érte el az alapvonal előtt. Ezért visszatette azt az érkező Maxi Rodrigueznek, aki könnyedén lőtt a hálóba.

Három percnyi őrület

Chile–Észak-Írország 2–0 (0–0) Felkészülési mérkőzés, Valparaíso, vezette: Carlos Amarilla, asszisztensek: Carlos Cáceres, Juan Zorilla (paraguayiak). Chile: Herrera – Roja, Mena, Medel (Pinilla, 77.) – Isla, Carmona (Aránguiz, 59.), Diaz (Gutiérrez, 85.), Silva – Valdivia (Vidal, 77.), Paredes (Vargas, 59.), Orellana (Sánchez, 59.). Szövetségi kapitány: Jorge Sampaoli. Észak-Írország: Carroll – McCullough, Hughes, C. McLaughlin, Evans (Donnelly, 89.) – Ferguson (Lafferty, 78.), Davis, Clingan R. McLaughlin (McGinn, 71.) – Norwood (Steele, 84.) – McKay (Magennis, 62.). Szövetségi kapitány: Martin O'Niell. Gól: Vargas (79.), Pinilla (82.). Sárga lap: Medel (46.), Diaz (47.), Magennis (69.). A hajráig tartotta magát Észak-Írország, majd három perc alatt összeomlottak Carrollék. A három becserélt sztár hozta össze az első gólt: Vidal passzolt Sánchezhez, aki a védők mögé ívelt, Vargas a kapuba csúsztatott; láttunk már olyan meccset, amikor ilyen „egyvonalért” lest jelzett az asszisztens. Majd Sánchez kiosztotta második gólpasszát is, Pinillát szöktette, aki jobbról, kissé kisodródva lőtt köténygólt Carrollnak.

Jó lesz ez!

Uruguay–Szlovénia 2–0 (1–0) Felkészülési mérkőzés, Montevideo, vezette: Patricio Loustau, asszisztensek: Ezequiel Brailovsky, Gustavo Rossi (argentinok). Uruguay: Muslera – Cáceres, Godín (Giménez, a szünetben, helyette Coates, 81.), Lugano, M. Pereira (Fucile, a szünetben) – Rodriguez (Á. Pereira, 75.), Arévalo, Gargano (González, a szünetben), Ramírez (Stuani, a szünetben) – Cavani – Forlán. Szövetségi kapitány: Óscar Washington Tabárez. Szlovénia: Handanovic – Jokic, Cesar, Samardzic, Brecko (Struna, 83.) – Kirm (Pecnik, 61.), Kurtic, Ilicic (Lazarevic, 76.), Stevanovic (Mertelj, 70.) – Rotman – Novakovic (Nezjak, 67.). Szövetségi kapitány: Srecko Katanec. Gól: Cavani (37.), Stuani (76.). Sárga lap: Rotman (8.), Brecko (53.), Giménez (56.), Cavani (56.), Mertelj (75.). Nem egészen úgy kezdett az uruguayi válogatott, ahogy azt szurkolói szerették volna: az első félidő elején csak a szlovén csatárok szórakozottságán meg Muslera bravúrjain múlt, hogy nem került akár többgólos hátrányba is Tabárez együttese. Majd a félidő hajrájában jött a Matadornak becézett Cavani és befejelte Forlán ívelését. Stuani negyed órával a vége előtt pedig egy szöglet utáni szerencsétlenkedést megunva passzolt Handanovic kapujába, megduplázva ezzel az uruk előnyét.

Didier! Mi annak idején tízig jutottunk...

Elefántcsontpart–Salvador 2–1 (2–0) Felkészülési mérkőzés, Frisco, Toyota Stadium, vezette: William Anderson (Puerto Rico-i), asszisztensek: Jairo Morales (Puerto Rico-i), Graeme Browne (St. Kitts és Nevis-i). Elefántcsontpart: Barry – Boka (Djakpa, 73.), Bamba, Touré, Aurier – Gervinho, Serey Die, Tioté (Diomandé, 73.), Gradel (Bolly, 83.), Kalou (Ya Konan, 82.) – Drogba (Bony, 63.). Szövetségi kapitány: Sabri Lamouchi. Salvador: Carillo – Larín (Lemus, 90.), Molina, Barrios, García – Alas (Álvarez, 72.), D. Cerén, Renderos (Ó. Cerén, 76.), Menjívar (Sosa, 66.), Flores (Santamaría, 53.) – Blanco (Águila, 63.). Szövetségi kapitány: Albert Roca. Gól: Gervinho (8.), Drogba (42.), illetve Álvarez (76. – 11-esből). Sárga lap: Barrios (82.), Ya Konan (88.). Bekezdett Lamouchi csapata Texasban: Drogba kiugratását Gervinho értékesítette, miután elfektette ez elé vetődő Carillót. Majd megint ők voltak a főszereplők, csak most fordítva: a Roma csatára ment el a bal oldalon, középre adását pedig a Galatasaray 11-ese lőtte a bal kapufa mellé. Ha megnézik a videót, ne kérdezzék, miért kalandozott összevissza a tizenhatoson belül Carillo kapus... A második félidőben már nem nagyon akartak focizni a srácok, mígnem a 76. percben tizenegyest kapott Salvador: Álvarez higgadt maradt, Barrynek nem volt sansza, bár jó felé vetődött.