A United gálázott Giggs bemutatkozó meccsén

Fotó: Getty Images / Laurence Griffiths / Getty Images / Laurence Griffiths

-

A Manchester United 4–0-ra lelépte a Norwich csapatát, Rooney és Mata is duplázott. A Bundesliga rangadóján szintén négy gól esett, de a végeredmény döntetlen lett.

Premier League

A menesztett David Moyes helyére átmenetileg kinevezett Ryan Giggs bemutatkozó mérkőzése lassan indult, az első félidő legnagyobb része különösebb esemény nélkül telt el, majd a játékrész végén Wayne Rooney értékesítette a Danny Welbeck elleni szabálytalanságért megítélt tizenegyest, ezzel vezetett a hazai csapat. Nem sokkal fordulás után a második dugóját is belőtte Rooney, ezúttal kétszer olyan messziről tüzelt laposan, és a labda a kapufáról pattant a hálóba. A Welbeck helyére beálló Juan Mata aztán még két beadást továbbított a kapuba közelről, ezzel téve fölényessé Giggs első meccsét menedzserként. Manchester United–Norwich 4-0 Gólszerző: Rooney (41. – tizenegyesből, 48.), Mata (64. 73.)

Bundesliga

A hazai pályán játszó Leverkusen kétszer is vezetést szerzett a Borussia Dortmund ellen az első félidőben, de a vendégek mindkétszer egyenlíteni tudtak, a második játékrészben pedig már egyik alakulat sem tudott gólt lőni, így döntetlennel ért véget a német bajnokság esti mérkőzése. A negyedik, BL-selejtezőt érő helyen álló Leverkusen egy ponttal előzi a Wolfsburgot, a Dortmund pedig egészen biztos, hogy második helyen végez. Bayer Leverkusen–Borussia Dortmund 2-2 G.: Bender (7.), Castro (35.), ill. Kirch (29.), Reus (39. – tizenegyesből. A délutáni mérkőzések eredményeit ide kattintva éri el.