A Tottenham 0–2-ről nyert, a Samp hengerelt, az Inter bénán kapott ki

Fotó: Clive Rose/Getty Images / István Hajdu

-

A Spurs a hosszabbításban harcolta ki a győzelmet a topligák legizgalmasabb délutáni meccsén, az Inter szintén a legvégén kapta be a vereséget jelentő gólt az Atalantától.

Premier League

A Southampton szűk félóra alatt kétgólos előnyt épített ki a White Hart Lane-en, köszönhetően annak, hogy az angol válogatott támadóhármasból ketten is eredményesek voltak. Először az Artur Boruc kapus által indított Jay Rodriguez gurította el a labdát Hugo Lloris mellett, majd Adam Lallana tette ugyanezt a nemzeti csapatban is megfordult támadótrió harmadik embere, Rickie Lambert passzából. A Tottenham három perc múlva megkezdte a felzárkózást: Christian Eriksen egy védelmi hibát kihasználva szépített, majd fordulás után közvetlenül elsőként érkezett a hosszú kapufánál Roberto Soldado passzára, és máris egyenlő volt az állás. Egy félideje volt még hátra a helyzetekig rendre eljutó hazai csapatnak, de az egész játékrésznek le kellett pörögnie az újabb gólhoz, ami a hosszabbítás második percében Gylfi Sigurdsson távoli lövéséből született. Az ötödik helyen álló londoni alakulat így két ponttal meg kettővel több meccsel áll a hatodik Everton előtt, a Soton egyelőre bebetonozta magát a kilencedik helyre. Tottenham–Southampton 3-2 Gólszerző: Eriksen (31., 46.), Gylfi (92.), ill. Rodriguez (19.), Lallana (28.)

Serie A

A Sampdoria lazán gurított egy ötöst szűk egyórányi játék alatt a Veronának – a játék rendre a középpályásokra jött ki, mindhárman gólt szereztek, a 23 éves német, Roberto Soriano duplázott is, míg a támadósor csak egy akciót fejezett be sikerrel. Az Inter és az Atalanta egy gyors gólváltással színezte a meccset az első félidő vége felé, majd a hazaiak rákapcsoltak, és rengeteg lövést eleresztettek a második játékrészben, gyakorlatilag zárótűz alá vették az Atalanta kapuját, de egy labda sem talált utat Andrea Consigli hálójába. Sőt, a rendes játékidő utolsó percében Franco Brienza beadására a legjobban Giacomo Bonaventura ért oda, és a labdát Samir Handanovic kapujába fejelve megszerezte második gólját, ami az Atalantának három pontot jelentett. Sampdoria–Verona 5-0 G.: Sansone (4.), Renan (23.), Soriano (38., 48.), Palombo (58.) Inter–Atalanta 1-2 G.: Icardi (36.), ill. Bonaventura (35., 90.) Parma–Genoa 1-1 Udinese–Sassuolo 1-0 Bologna–Cagliari 1-0