A sírból jött vissza, és végre trófeát nyert az Arsenal

-

Az Arsenal kétgólos hátrányból felállva, hosszabbítás után nyerte meg a Hull ellen az FA-kupát. Arsene Wenger kilenc szűk esztendő után nyert meg csapatával egy sorozatot.

A Hull a bajnokságban nemrég otthon kapott ki 3-0-ra az Arsenaltól, most egészen máshogy nézett ki a két együttes meccse: a kiscsapat a 8. percben már 2-0-ra vezetett a Wembley 89 ezer nézője előtt. Az Arsenalnak gyorsan sikerült szépítenie, ám azután sokáig hiába nyomott, Koscielnynek csak a hajrához közeledve jött össze az egyenlítés.Arsenal A hosszabbításban Giroud mesteri sarkazása hozta helyzetbe Ramseyt, a walesi játékos pedig hajszálpontosan pöckölt a bal sarokba, és 2005 után újra trófeához juttatta csapatát. FA-kupa, döntő: Arsenal–Hull City 3-2 (1-2, 2-2, 2-2) gól: Cazorla 17., Koscielny 71., Ramsey 108., ill. Chester 4., Davies 8.