A Seattle és a New England közelebb a Super Bowlhoz, az RHCP szereplése biztos

Fotó: Getty Images / István Hajdu

-

A New Orleans Saints nem tudott mit kezdeni a szeles-esős Seattle-i idővel, a New England szétfutotta az Indianapolist.

Az NFL már az első főcsoport-elődöntő előtt emelte a tétet azzal, hogy kiderült, a Super Bowl szünetében Bruno Mars mellett a Red Hot Chilli Peppers is „pályára lép” majd. Seattle-ben az első játékok alapján még azt gondolhattuk, hogy a Saints ott folytatja, ahol Philadelphiában abbahagyta múlt héten, de a vendégek hibák széles palettáját bemutatva (fölösleges szabálytalanság, rossz punt, rossz mezőnyrúgás, labdavesztés) nyírták ki saját játékukat. Ez pedig nem a legjobb ügymenet a liga egyik legerősebb csapatának otthonában, pláne nem szakadó esőben és viharos szélben, amikor nem lehet arra hagyatkozni, hogy Drew Brees félelmetes passzjátékával majd biztosan ledolgozza az első félidőben összeszedett 16–0-ás hátrányt. A 16–0 egyébként főleg a továbbra is jól működő Saints-védelemnek köszönhetően lett csak ennyi, és ugyanez volt az állás a harmadik negyed végén is. A negyedik elejére viszont már beértek a vendégek a hazai célterületre, vagyis tényleg megkezdték a felzárkózást. Ekkor egy pillanatra úgy tűnt, hogy akár ki is egyenlíthet a vendégcsapat, de a Seattle védelme megvetette a lábát, az egyenlítés elmaradt, Marshawn Lynch pedig második futott TD-jével növelte az előnyt az ellentámadásból. A New Orleans aztán kapkodva még egy touchdownt összehozott, sőt az onside kick is sikeres lett, de a hátralévő szűk fél perc már kevés volt az egyenlítéshez. A Seattle jövő héten a Carolina Panthers–San Francisco 49ers meccs győztesét fogadja a Nemzeti Főcsoport döntőjében. Seattle Seahawks–New Orleans Saints 23–15   A Patriots–Colts azért is ígérkezett érdekes összecsapásnak, mert az eddigi playoff-meccseikből kikerülő győztes abban az évben a Super Bowlt is vitte. Az első percek történései előrevetítették a későbbieket, hiszen a New England villámgyorsan elhúzott 14–0-ra, többek között Andrew Luck labdaeladásának köszönhetően, a vendégek pedig futottak az eredmény után. Az Indianapolis viszonylag gyorsan visszajött egy labdabirtoklásnyi különbségre, a második negyedben pedig két pontra megközelítették a hazai alakulatot. Egy pillanatra a lendületet is magához ragadta a Colts egy rossz puntot követő safety kiharcolásával, de a meccs egészét tekintve ez tényleg csak egy pillanat volt. A Patriots ugyanis szanaszét futotta az Indyt, LeGarrette Blount és Stevan Ridley gyakorlatilag azt csináltak, amit akartak, Luck négyszer is eladta a labdát, így Tom Brady passzaira nem is igazán volt szükség. Blount végül négy TD-vel zárt, ami elég masszív teljesítmény, a Pats pedig kényelmes különbséggel verte az Indianapolist. A New England jövő vasárnap a Denver Broncos–San Diego Chargers meccs győztesével játssza az Amerikai Főcsoport döntőjét. New England Patriots–Indianapolis Colts 43–22   Vasárnap játsszák: Carolina Panthers–San Francisco 49ers, 19:05, Sport2 Denver Broncos–San Diego Chargers, 22:40, Sport2