A Real Madrid megállította a Bayernt

Fotó: Martin Rose/Bongarts/Getty Images / Martin Rose/Bongarts/Getty Images

-

A spanyolok fegyelmezett és türelmes játékával nem tudott mit kezdeni a Bayern München, a címvédő hátrányba került a visszavágó előtt a Bajnokok Ligája elődöntőjében.

Bajnokok Ligája, elődöntő, első mérkőzés

REAL MADRID–BAYERN MÜNCHEN 1–0 Real: Casillas – Carvajal, Pepe (Varane 73.), Ramos, Coentrao – Di María, Modric, Alonso, Isco (Illarramendi 82.) – Benzema, Ronaldo (Bale 74.). Edző: Carlo Ancelotti. Bayern: Neuer – Rafinha (Martínez 66.), Boateng, Dante, Alaba – Schweinsteiger (Müller 74.), Lahm, Kroos – Robben, Mandzukic, Ribéry (Götze 72.). Edző: Pep Guardiola. Gólszerző: Benzema (19.)

Noha a hazai pályán játszó Real Madrid mindkét félidő elején igyekezett erőltetni a letámadást, feltolta védekezését, hogy szétzilálja a Bayern játékát, az első félidőben a játék képe nagyon hasonlóan alakult a kedd esti Atlético–Chelsea meccséhez: a Real két sorba rendezett védelemmel őrizte saját tizenhatosát, a labda pedig általában az ellenfélnél volt. Benzema hosszú idő után újra gólt lő a Real Madridban Benzema hosszú idő után újra gólt lő a Real Madridban Apró különbséget jelentett, hogy Carlo Ancelotti két embert, Cristiano Ronaldót és Karim Benzemát is elöl tartott, és talán ez is kellett ahhoz, hogy több életveszélyes kontrát is végigvigyenek, amelyek közül az egyiket tökéletesre sikerült megrajzolniuk. A jelképes módon blokkolt lövéssel induló ellentámadás végén Fabio Coentrao tökéletes passzára a lehető legjobb ütemben érkezett meg a francia válogatott támadó, és megszerezte a vezetést. A Bayernt ez még nem zökkentette ki alapjátékából, a vendégek az ellenfél térfelén passzolgatva töltötték szinte az egész első félidőt, de az elképesztő jól megszervezett madridi védelem komoly helyzetet nem engedélyezett a vendégeknek. Ribéryék hiába keresték Mario Mandzukic fejét, és hiába próbálkoztak átlövésekkel, a védelem kifejelt és blokkolt minden kísérletet. Bár a Bayern próbálkozott gyakrabban, a Real jóval többször találta el a kaput (kék). Figyelemreméltó a hazai védelem által blokkolt lövések (szürke) száma. Bár a Bayern próbálkozott gyakrabban, a Real jóval többször találta el a kaput (kék). Figyelemreméltó a hazai védelem által blokkolt lövések (szürke) száma. A második félidő az elsőhöz hasonlóan agresszív Real-letámadással kezdődött, majd folyamatosan szétmálló Bayern-dominanciával folytatódott. A vendégek tovább erőltették alapjátékukat, de a kiválóan megszervezett hazai alakulat türelmesen bekkelte végig az egész találkozót. A müncheniek pedig a meccs előrehaladtával kezdtek szétcsúszni: egyre több volt a hiba, egyre több volt a rossz átadás, egyre pontatlanabbá vált a játékuk. Mintha valamelyest megingott volna a vendégek hite az általuk képviselt játék eredményességében és felsőbbrendűségében, márpedig ezt a focit, amelyben a lelátóra bikázás és az előreívelés soha nem opció, csakis elsöprő magabiztossággal és tűpontos kivitelezéssel lehet játszani. A Real Madrid pedig úgy uralta a meccset, úgy érvényesítette akaratát, hogy a labdát kevesebb, mint 28%-ban birtokolta – hasonlóan a spanyol Király-kupa döntőjéhez, amelyen a Barcelonát győzte le ugyanilyen tervvel, vagy a Dortmund 3–0-ás müncheni sikeréhez. Hiába az elképesztő Bayern-fölény passzok és labdabirtoklás tekintetében, a Real így is képes kontrollálni egy meccset Hiába az elképesztő Bayern-fölény passzok és labdabirtoklás tekintetében, a Real így is képes kontrollálni egy meccset Noha a madridi alakulatot már nem José Mourinho edzi, úgy tűnik, hogy a Real játéka továbbfejlődött abba az irányba, amely oda visz, hogy végül a Pep Guardiola által képviselt filozófia kryptonitjává válhat. A Real Mourinho alatt folyamatosan közeledett a kezdetben elérhetetlennek tűnő távolságban lévő Barcához, egy idő után le is tudta győzni, ezúttal pedig Guardiola első vereségét is elszenvedte a Bernabeuban – már a Bayern élén, de ugyanazt a filozófiát képviselve. Mivel a játék képe a visszavágón is hasonlóan alakul majd, Guardiolának el kell gondolkodnia néhány változtatáson. Na, nem mintha arra számíthatnánk tőle, hogy két centerrel áll majd föl, és elkezdi erőltetni a beadásokat és fölíveléseket, de valamilyen módosítást eszközölnie kell majd, mert az első meccs képe alapján egyelőre nehéz elképzelni, hogy a Bayern az Allianz Arenában izomból széttépi Casillasékat. Luka Modric (elöl) hihetetlenül pontosan játszott, csak egy rossz passza volt egész meccsen Luka Modric (elöl) hihetetlenül pontosan játszott, csak egy rossz passza volt az egész meccsen 90 perc és a kötelező hosszabbítás után a Real Madrid tűnik esélyesebbnek, bár a visszavágón egy gyors góllal rögtön olyan lendületet szerezhet a Bayern, aminek segítségével beszáguldhat a lisszaboni döntőbe.