A Real lekontrázta a Barcelonát

Fotó: Denis Doyle/Getty Images / Denis Doyle/Getty Images

-

A madridiak a szezon harmadik meccsét már megnyerték a Barcelona ellen, és ezzel behúzták a spanyol Király-kupát.

Akármilyen szenvedős is volt a Barcelona játéka a szezonban, a Real Madridot mindig meg tudták verni, még idegenben is, ezúttal viszont annyira mélyen van a csapat, hogy nem tudott igazán veszélyes lenni a legnagyobb rivális kapujára. A sérült Cristiano Ronaldo nélkül felálló, térfelét megszálló, kapujától negyven méterre letámadó Real már az első tíz percben is veszélyes helyzeteket tudott kidolgozni a pálya közepén megszerzett labda után vezetett kontrákból, de a gól ekkor még nem jött össze. A 11. percben aztán a vezetést is megszerezte egy nagyon szépen megrajzolt ellentámadás végén Ángel di María lapos lövésével. Di María beerőszakolja a hosszú alsóba Di María beerőszakolja a hosszú alsóba Pinto kapus azért lehetett volna ügyesebb, de igazából csak az volt a kérdés a meccs ezen szakaszában, hogy a Madrid mikor visz végig egy kontrát. A Barcelona ezt követően mezőnyfölényben játszott, mint minden meccsén, de már annyira árnyéka önmagának a csapat, hogy szinte minden támadás egy céltalan és reménytelen beíveléssel végződött. Amikor a Barcelona beadásokkal próbálkozik, ott már tényleg nagy a baj, és itt elsősorban nem arról van szó, hogy Carlo Ancelotti ennyire patent védelmet rakott össze – ez igazából nem derült ki –, hanem arról, hogy a katalán támadók éppen olyan impotensek voltak, mint az előző meccseiken. A csapat egyetlen gólját egy beívelésből – mi másból? – szerezte, Marc Bartra ugyanis szöglet után fejelt nagyon szépen Iker Casillas kapujába. A gól némiképp váratlanul jött, de Gareth Bale bő negyedórával később eldöntötte a meccset, amikor egy kontra során izomból lefutotta az őt a pályán kívülre terelő Bartrát, és kiszorított helyzetből átpöckölte a labdát Pinto lábai között. Félelmetes jelenet volt. Mi van velünk, tesó? Mi van velünk, tesó? A Barca elkeseredetten támadott a hátralévő néhány percben, és egy alkalommal ugyan egészen tiszta helyzetből Neymar a kapufát is eltalálta, mivel értelmes, kidolgozott, Barca-szerű helyzetei nem igazán voltak az egész meccsen, a koncentráltabb, élesebb és magabiztosabb játékosokból álló Real Madrid megérdemelten vihette haza Valenciából a kupát, története során tizenkilencedszer. A Barcelonával több mint tíz éve nem fordult elő, hogy három egymást követő meccsen kikapott (2003 januárjában Valencia 2–4, Celta 2–0, Atlético 3–0 – most ugye az Atlético elleni BL- és a Granada otthonában elszenvedett bajnoki zakó után jött a harmadik tockos), vagyis szegény Gerardo Martino lassan kezd David Moyes-i mélységekbe ereszkedni. A különbség kettejük között az, hogy Moyesnak talán jövőre még lesz esélye javítani. A találkozó után Ancelotti megvédte a Barcelonát, Martino pedig a tiki-taka lecserélhetetlenségéről beszélt - a két edző nyilatkozatait itt olvashatja. Irány a Cibeles-kút! Irány a Cibeles-kút!

Spanyol Király-kupa

FC Barcelona–Real Madrid 1–2 Gólszerző: Bartra (68.), ill. Di María (11.), Bale (85.)

Barcelona–Real Madrid 1–2