A Pool közel az aranyhoz, az Arsenal nyert a FA-kupadöntő főpróbáján

Fotó: AFP

-

A Premier League-ben éllovas Liverpool ötgólos meccsen verte idegenben a Norwichot, ezzel öt pontra nőtt az előnye a Chelsea előtt. Az Arsenal könnyű győzelemmel erősítette meg a BL-t érő negyedik helyét.

A Chelsea szombati veresége utat nyitott a Liverpoolnak a bajnoki cím felé, Suarezék ennek megfelelően tizenegy perc alatt el is mentek két góllal Norwichban: Sterling a szédületes bombája után az uruguayi ékpárjával is lövetett egy gólt. A kiesés ellen küzdő hazaiak azonban óriási erőket mozgósítottak, így pazar meccs kerekedett. A szünet utáni hazai szépítésre Sterling válaszolni tudott, de Snodgrass szorossá tette a hajrát, amelyben aztán a teljesen beszorított éllovas nagy nehezen megőrizte az előnyt. A Liverpool három körrel a vége előtt öt ponttal vezet a Chelsea előtt, ám a ManCity két meccsel kevesebb játszott, ha ezeket behúzza, rázárkózik három pontra Rodgers csapatára. Luis Suárez már 30 gólnál tart a bajnokságban, ezzel jelenleg a legeredményesebb az európai topligákban. A második vasárnapi PL-meccsen az Arsenal könnyedén verte idegenben a Hullt, ezzel megerősítette negyedik helyét. Májusban ugyanez a két csapat játssza a FA-kupa döntőjét a Wembley-ben.   Premier League, 35. forduló: Norwich–Liverpool 2-3 (0-2) gól: Hooper 54., Sondgrass 83., ill Sterling 4., 62., Suárez 11. Hull-Arsenal 0-3 (0-2) gól: Podolski 45., 54., Ramsey 31. Everton-Manchester United 2-0 (2-0) gól: Baines büntetőből - 28., Mirallas 43. Az élcsoport: 1. Liverpool 80, 2. Chelsea 75, 3. ManCity 71 (33 meccs), 4. Arseanal 70, 5. Everton 69