A Liverpool elmilánozta a bajnoki címet

Fotó: Getty Images / Jamie McDonald / Getty Images / Jamie McDonald

-

A Crystal Palace elleni meccsen úgy nézett ki, gólkülönbséget javíthat a Liverpool, végül elbohóckodta háromgólos előnyét. A Juventus bajnokként verte az Atalantát.

Premier League

A Liverpool úgy nézett ki, a Chlesea-hez hasonló, de valamivel könnyebb feladat előtt áll ugyanis, a Crystal Palace José Mourinho csapatához hasonlóan mélyen, kilenc-tíz emberrel védte kapuját az első félidő első felében labdatartásra berendezkedő Pool ellen. Viszont a Liverpoolnak sikerült előnyt szereznie a nem éppen magas Joe Allen fejes góljával, aki egy szögletnél mozgott ügyesen üresbe. Hiába veszélyeztetett távoli lövésekből a Palace, az eredmény már nem változott az első félidőben, viszont fordulás után gyorsan lőtt egyet Daniel Sturridge, illetve a 31. góljával Cristiano Ronaldót utolérő Luis Suárez – megérte tehát direktebb játékra váltania a vendégcsapatnak. Ekkor úgy nézett ki, hogy gólkülönbséget javíthat Brendan Rodgers csapata, amire mindenképpen szüksége volt ahhoz, hogy komolyan versenyben maradhasson a bajnoki címért folyó versenyben. Itt még volt remény Itt még volt remény A további helyzeteit elszórakozta a Liverpool, és hajrához közeledve aztán egy megpattanó lövéssel szépített Damien Delaney, majd két perccel később Tony Pulis csodacseréje, Dwight Gayle fejezett be egy nagyon szépen végigvitt kontrát. A Liverpool még ekkor sem kezdte a biztonságra helyezni a hangsúlyt, mintha el se hitték volna, hogy tovább nyom majd a Palace, talán így maradhatott két ember Martin Skrtelre egy felívelésnél, akik könnyedén játszhatták ki a szlovák védőt, Gayle pedig újabb gólt szerzett, és beállította a végeredményt. A Pool most átérezhette, milyen lehetett a Milannak 2005-ös isztambuli BL-döntőben – ott a Liverpool hat perc alatt egyenlített mínusz háromról –, és ezzel nagyon valószínű, hogy elveszítette a bajnokságot, ugyanis a Manchester Citynek mindenképpen botlania kell még, a Poolnak pedig továbbra is gólkülönbséget kellene javítania, de nagyon durván, hiszen kilenccel van lemaradva riválisához képest. Suárez zokogott a lefújás után – a Liverpool-szurkolók csak remélhetik, hogy nem lett elege ebből az egészből, és nem húz el nyáron Madridba. Crystal Palace–Liverpool 3–3 Gólszerző: Delaney (79.), Gayle (81., 88.), ill. Allen (18.), Sturridge (53.), Suárez (55.) Az élmezőny: Liverpool 81 pont/37 meccs/+50 gólkülönbség, Man City 80/36/+59, Chelsea 79/37/+43 A City szerdán pótolja elmaradt meccsét az Aston Villa ellen.

Serie A

A Roma vasárnapi vereségével a Juventus már bajnokként fogadhatta hétfő este az Atalantát, és annak ellenére győzni tudott, hogy Antonio Conte alaposan felforgatott kezdőt állított a pályára. Hiába volt ugyanis valamivel többet a labda a vendégeknél, Simone Padoin a 72. percben értékesítette Paul Pogba passzát, így a több helyzetet kidolgozó Juve saját közönsége előtt győzelemmel ünnepelhette a 30. scudettóját. A koraesti meccs ennél sokkal izgalmasabbra sikerült, a Lazio ugyanis kétszer is megszerezte a vezetést a Verona ellen, de a vendégek mindkétszer egyenlíteni tudtak, majd a maguk javára sikerült fordítaniuk az állást. A hajrára ráadásul Senad Lulic kiállítása miatt megfogyatkozott a hazai csapat, de a hosszabbításban egy Miroslav Klose ellen elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt Stefano Mauri vágott be – második próbálkozásra, ugyanis az első lövést védeni tudta Rafael kapus, de a kipattanót már értékesítette a Lazio csapatkapitánya. A gólgazdag döntetlen után a Verona maradt a kilencedik, a Lazio pedig a tizedik – mindkét csapat 53 ponttal áll, és még ábrándozhat az Európa-ligáról, de igazán akkor lett volna esélye rá valamelyik alakulatnak, ha meg tudja nyerni ezt a találkozót. Juventus–Atalanta 1–0 G.: Padoin (72.) Lazio–Verona 3–3 G.: Keita (30.), Lulic (60.), Mauri (93. – tizenegyesből), ill. Marquinho (37.), Iturbe (69.), Romulo (83.) Kiállítva: Lulic (86.), ill. Albertazzi (92.)