A kiesés elkerüléséért játszunk az U18-as hoki-vébén

A lányok az első harmadban vezetést szereztek, de végül 3–1-es vereséget szenvedtek az orosz válogatottól.

Bár a magyar lányok nagyon elszántak voltak a meccs előtt, az oroszok a második negyed közepére fordítani tudtak, és ezzel megnyerték a csoportkör utolsó meccsét a Jégpalotában. Abszolút fölényben hokizott Oroszország, 40 lövésével szemben a magyar válogatott csak 14-et tudott fölmutatni – megérdemelten győzött tehát az orosz válogatott. A kiesés elkerüléséért Magyarország Japánnal mérkőzik két győzelemig tartó párharcban, a meccseket csütörtökön és szombaton játsszák, illetve ha harmadik találkozóra is szükség van, azt vasárnap rendezik. U18-as női jégkorong-világbajnokság Oroszország–Magyarország 3–1 (1–1, 2–0, 0–0)