A játékvezető ellopta a show-t Manchesterben

Három tizenegyest adott Clattenburg bíró a Liverpoolnak, amelyből kettőt lőtt be Steven Gerrard, és ugyanennyi tartozott a nevetséges kategóriába a befújtak közül a Manchester United-Liverpool rangadón.

Az elsővel semmi probléma nem volt, azt leszámítva, hogy a labdába a 16-oson belül kézzel beleütő Rafaelnek ezért a mutatványért sárga lapot kellett volna kapnia – és mivel percekkel korábban lapot érően dózerolta le Gerrardot, a vendégek joggal reklamálták a másodikat, de nem mutatta fel a brazilnak a fekete ruhás. A másodiknál Phil Jones lökését ítélte szabálytalannak Clattenburg – más bíró talán mezőnyben sem fújta volna le ezt a vállas lökést. Ahogy az első alkalommal, a liverpooliak kapitánya De Gea kapujának bal oldalába lőtte magabiztosan ezt a tizenegyest is. Manchester United v Liverpool - Premier League Csókos Gerrard A harmadiknál talán Daniel Sturridge lepődött meg a legjobban, amikor homorítását büntetővel jutalmazta a játékvezető. Nemanja Vidics magából kikelve ordította az angol válogatott csatárnak, hogy szégyellje magát, amiért ilyeneket művel – Clattenburg mindenesetre megette. A nyáron távozó szerb védő az eseményeket követően egyébként pályafutása során negyedik alkalommal kapott piros lapot a Liverpool ellen. Ja, Gerrard a megítélt tizenegyest kapufára lőtte. Suarez pedig bevágta a kapuba a meccset végképp eldöntő helyzetet a 84. percben, egy kiugratást követően ballal, közelről. A liverpooli szurkolók gúnyos, „David Moyes is a football genius” feliratú drapival üzentek a United menedzserének a harmadik gólt követően. A korábbi főnök, Sir Alex Ferguson meg igen savanyú képpel üldögélt a díszpáholyban. Manchester United–Liverpool 0-3 (Gólszerzők: Gerrard 34., 46. – mindkettő tizenegyesből, Suarez 84.) A forduló szombati történéseiről ide kattintva olvashatnak.