A japán hokisok megmutatták, hogy kell legyőzni Szlovéniát

Fotó: /

-

Rögtön az első nap komoly meglepetést hozott a hokisok Divízió I-es világbajnokságán Dél-Koreában: Japán legyőzte az idei olimpián hetedik Szlovéniát.

A tavaly még az élvonalban szereplő szlovénok a második harmad hajrájában szereztek vezetést, ám a záró játékrészben előbb egyenlített az ázsiai gárda, majd létszámfölényben fordított. A győzelmet az 54. percben ütött emberelőnyös góllal harcolták ki a magyarok által az utóbbi vb-ken négyből négyszer legyőzött japánok. A szlovénok hiába lőttek 27-szer kapura, a japánok 15 kísérlete elegendő volt a három ponthoz. Az első kör másik délelőtti meccsén Ausztria csak nagy csatában, hosszabbítás után verte Ukrajnát. A magyarok közép-európai idő szerint 12.30-kor kezdtek a házigazda dél-koreaiak ellen, egy harmad után Benk és Bartalis góljával 2-0-ra vezettek. Divizó/I A csoport, 1. forduló: Japán–Szlovénia 2-1 (0-0, 0-1, 2-0) gól: Obara (45.), Akimoto (54.), illetve Pavlin (39.) Ausztria–Ukrajna 3-2 (2-1, 0-1, 0-0, 1-0), hosszabbítás után gól: Heinrich (10., 13.), Lebler (62.), illetve Blagi (11.), Materuhin (33.) Koreai Köztársaság–Magyarország 12.30