A Győr nyerte a női kézilabda-bajnokságot

Fotó: MTI/MTVA / Kovács Anikó / MTI/MTVA / Kovács Anikó

-

Sorozatban hetedszer, összesítésben 11. alkalommal lett bajnok a Győr a női kézilabda NB I-ben, miután csütörtökön is legyőzte a Ferencvárost, így 2-0-ra megnyerte a döntős párharcot.

A Győr vasárnap a Népligetben nyert könnyedén, most pedig hazai pályán diadalmaskodott 30-25-re.  A vendégek csak a mérkőzés egy-egy szakaszában tudták megközelíteni Ambros Martin együttesét, amely a találkozó végére teljesen felőrölte a fővárosi zöld-fehéreket. A Győri Audi ETO KC - akárcsak tavaly - idén is triplázott: az NB I-es siker előtt korábban megnyerte a Magyar Kupát és a Bajnokok Ligáját is. A mérkőzés 10. percében már 7-2-re vezettek a hazaiak, aztán egy gólra feljött a Fradi. A szünet előtt azonban kétszer is emberelőnybe kerültek a győriek, és újra ötgólos vezetést szereztek. A fordulás után először három gólra csökkent, majd megint öt gólra nőtt a különbség, ami nem is változott a meccs végéig. Női NB I, döntő, 2. mérkőzés: Győri Audi ETO KC - FTC-Rail Cargo Hungaria 30-25 (16-11)