A franciák szép gólokkal verték Norvégiát a vb-re készülve

Fotó: AFP / THOMAS SAMSON / AFP / THOMAS SAMSON

A francia válogatott könnyedén verte Norvégiát, az amerikaiak kiizzadták a győzelmet az azeriek ellen.

Az amerikai-azeri meccs előtt érdekes lehetett az ölelkezés. Legutóbb, amikor Berti Vogts és Jürgen Klinsmann az Egyesült Államokban focipályán találkozott, akkor 1994-et írtunk. A vb-t abban az évben Amerikában rendezték, és utóbbi rögtön a nyitómeccsen betalált (akkor még az éppen regnáló világbajnok játszotta az első találkozót), a chicagói Soldier Fielden Klinsmann góljával izzadták ki az 1–0-s győzelmet Bolívia ellen. Most viszont már mindketten csak padoztak szövetségi kapitányként, és az egykori 18-as csapata a meccs hajrájában végül legyőzte Bundesberti válogatottját egy másik NFL-stadionban a 49ers egykori stadionjában a Candlestick Parkban. Az amerikaiaknál a meccs előtt maradt ki a csapatból Dempsey, aki jelezte, csak nincs rendben az ágyéka és inkább még pihenne. Egyesült Államok–Azerbajdzsán 2–0 (0–0) Barátságos mérkőzés, San Francisco, Candlestick Park, vezette: Henry Bejanaro, asszisztensek: Walter Castro, Carlos Hernandez (Costa Rica-iak). Egyesült Államok: Howard – Beasley (Chandler, a szünetben), Besler, Cameron (Gonzalez, a szünetben), Johnson (Yedlin, 62.)– Bedoya (Diskerud, 71.), Jones, Zusi (Davis, a szünetben) – Bradley – Wondolowski (Johansson, 62.), Altidore. Szövetségi kapitány: Jürgen Klinsmann. Azerbajdzsán: Agajev – Budak, Ramaldanov, Yunuszade, Sukurov (Qirtmov, a szünetben)– Cavadov (Nazarov, 60.), Abisov (Huszejnov, a szünetben), Qarajev, Abacijev (Medvegyev, 71.) – Alijev, Dadaszov (Fardjad-Azad, 66.). Szövetségi kapitány: Berti Vogts. Gól: Diskerud (75.), Johansson (81.).

Az Egyesült Államok Ghánával, Portugáliával és Németországgal játszik a brazíliai világbajnokság G csoportjában. Sem Ribéry, sem Benzema, de nem is volt rájuk szükség: Franciaország könnyedén verte a Stade de France-ban a norvég válogatottat. A kékek a második félidő elején-közepén jó negyedórányi focival eldöntötték a meccset, Giroud egy mesteri emeléssel és egy fejessel vezette győzelemre csapatát. Franciaország–Norvégia 4–0 (1–0) Barátságos mérkőzés, St. Denis, Stade de France, vezette: Padraigh Sutton, asszisztensek: Damien McGrath, Allan Lynch (írek). Franciaország: Ruffier – Evra (Digne, a szünetben), Koscielny, Sakho, Debuchy – Cabeye (Cabella, 80.), Pogba (Sissoko, a szünetben), Matuidi (Mavuba, 74.) – Griezmann (Rémy, 65.), Giroud, Valbuena (Grenier, 70.). Szövetségi kapitány: Didier Deschamps. Norvégia: Nyland – Hogli, Hangeland, Nordtveit, Linnes (Ringstad, 91.) – Johansen, Jenssen (Braaten, 57.), Tettey (Konradsen, 72.), Daehli (Samuelsen, 77.) – Elyounoussi (Valon Berisha, 72.), King (Nielsen, 63.). Szövetségi kapitány: Per-Mathias Hogmo. Gól: Giroud (51., 69.), Pogba (15.), Rémy (67.). Sárga lap: Tettey (44.).

A franciák a vb-n az E csoportban játszanak, Svájc, Honduras és Ecuador lesz az ellenfelük.