A fehérorosz Domracseva harmadik aranyát nyerte sílövészetben

Fotó: Getty Images / István Hajdu

A férfi biatlon-szám keddre csúsztatása ellenére a női 12.5 kilométeres tömegrajtos versenyt megrendezték, és Darja Domracseva megint leiskolázta a mezőnyt.

Ahogyan 15 kilométeren, és a 10 kilométeres üldözéses versenyen, a 27 éves Domracseva ezúttal is vétett egy lövőhibát, de ennek ellenére meggyőző fölénnyel, 35:25.6-os idővel megnyerte a tömegrajtos versenyt, és önmaga harmadik, valamint Belorusszia negyedik olimpiai bajnoki címét szerezte meg Szocsiban. A második helyen a cseh Gabriela Soukalova végzett 20.2 másodperces lemaradással, a harmadik helyen további 7.3 másodperces hátránnyal a norvég Tiril Eckhoff ért célba. Domracseva megint csak egyszer lőtt mellé Domracseva megint csak egyszer lőtt mellé