A Debrecen fél kézzel már fogja az aranyat

Fotó: mti / mti

-

Hátrányból fordítva győzött a Videoton otthonában a DVSC focicsapata az NB I-ben, ezzel tíz pontra leszakította a riválisát, és nyolc ponttal vezet a második Győr előtt. A másik vasárnapi meccsen a Haladás legyőzte az Újpestet, ezzel már a negyedik.

Az első félidő elején többet birtokolta a labdát a vendég együttes, Sidibe révén lesgólig is eljutott a listavezető. A Videoton egyik kontrája azonban az első negyedóra végén gólt eredményezett: Sándor kiugratásából Nikolics lőtt gólt. A folytatásban tovább támadott a Debrecen, és a kiugró Szakály akciójával egyenlített: a középpályás közeli lövése végül Caneiráról pattant be. A Videoton nagyobb sebességre kapcsolt, mégis a DVSC szerzett vezetést az előre húzódó Máté Péter találatával, sőt, a félidő végén Szakály növelhette volna a vendégelőnyt, de ziccerét Calatayud kifogta. A fordulást követően a Videoton nagy erőket mozgósított az egyenlítés érdekében, de támadásai körülményesek voltak, hiányzott belőlük az ötlet, az átütőerő. A listavezető magabiztosan védekezett, és végül elvitte mind a három pontot. A fehérvári szurkolók csakúgy, mint a legutóbbi Győr elleni hazai mérkőzésen, ezúttal is tüntettek José Gomes vezetőedző ellen, és vastapssal, illetve "Bajnokcsapat!" felkiáltással búcsúztak a pályáról levonuló debreceni labdarúgóktól. NB I, 22. forduló: Videoton FC – Debreceni VSC 1-2 (1-2) Székesfehérvár, 5200 néző, v.: Iványi gólszerzők: Nikolics (15.), illetve Caneira (26., öngól), Máté (37.) Haladás - Újpest 1-0 (1-0) gól: Radó (45.)