A Csurgó ütötte a Leónt, még továbbjuthat az EHF-kupában

Harmadik hazai meccsét is megnyerte a somogyi alakulat, így még kiharcolhatja a továbbjutást az utolsó fordulóban.

A spanyol alakulat az első fordulóban kilenc góllal verte Imre Vilmos csapatát, amire válaszul a Csurgó ezúttal rendesen belekezdett, és több gólt dobott az első félidőben, mint odakint az egész meccsen (az 28–19 volt nem ide). A hazaiak már az első percekben háromgólos előnyt építettek ki, amit folyamatosan növelni tudtak, és már 17–10-re is vezettek szünet előtt. A második félidőben egyre közelebb jött a León, az utolsó percekben már csak egy ponttal vezetett a magyar csapat, de a legvégén sikerült kicsit kényelmesebbé tenni a meccset, és ezzel otthon tartani a két pontot. A másik mérkőzésen a Lugi otthonában vereséget szenvedő, a továbbjutástól már mindenképpen lecsúszó Hannover otthonában kellene pontot szereznie a Csurgónak az utolsó körben a legjobb nyolc közé jutáshoz. CSURGÓI KK‒REALE ADEMAR LEON 31-27 (20-14) CSURGÓ: Pallag, Wyszomirski (kapusok), Aguirrezabalaga 4, Borsos, Füstös, Gazdag 3, Grebenár 5, Győri-Dani, Herbert, Lele 2, Nagy M. 2, Országh, Pordán 3, Puhovszkij 4, Szavics 5, Szöllősi Sz. 3. Edző: Imre Vilmos. LEON: Asanin, Llamazares Roldan (kapusok), Alonso Garcia 2, Carou Marcel 1, Carrillo Gutierrez 3, Castro Alvarez 5, Dacsevics 6, Diez Villamanan 1, Domenech de Almeida, Garcia Vega 3, Lopez Alvarez 2, Mellado Sanchez, Molina Martinez, Pineiro Martin 1, Tatarincev 1, Vejin 2. Edző: Daniel Gordo Rios. Kiállítások: 12, ill. 10 perc Hétméteresek: 0/0, ill. 3/2 A-csoport: 1. Lugi HF 7 p (+7) 2. Csurgói KK 6 p (+4) 3. Reale Ademar León 4 p (+4) 4. TSV Hannover-Burgdorf 3 p (-15) A C-csoportból már továbbjutott Pick-Szeged vasárnap 17:00-kor játszik a Nantes otthonában, a meccset a Digi Sport 2 élőben közvetíti.