A Chelsea nem volt hajlandó gólt kapni

Fotó: Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

-

Mourinho nagyon leegyszerűsített tervvel érkezett Madridba, viszont ezt csapata gond nélkül véghez is vitte.

José Mourinho tényleg úgy érezhette, hogy mindenki a vesztére tör, ennek megfelelően kilenc embert vont össze a tizenhatosa előtt, amivel alapvetően határozta meg a meccs képét. Fernando Torrest elöl hagyta mutatóban, hátha véletlenül neki passzolnak az ellenfél védői, vagy felrúgják, de mivel a spanyol válogatott támadó mindennemű támogatás nélkül kódorgott elöl, a Chelsea teljesen veszélytelen volt Thibaut Courtois kapujára az első félidőben. Viszont Diego Simeone csapata sem tudott komoly gólhelyzetet teremteni, mivel a négy védőből és az öt középpályásból álló dupla soros védelem nagyon szűken helyezkedve, fegyelmezetten bekkelt. Az első félidőben mindössze egyetlen lövés ment kapura Az első félidőben mindössze egyetlen lövés ment kapura Ilyen szempontból nem volt jelentősége annak sem, hogy Petr Cech, a vendégek kapusa bordasérülést szenvedett egy kapura tekert szöglet hárításánál negyedórányi játék után, ugyanis a helyére beállt 41 éves Mark Schwarzernek sem igen volt dolga, a hazaiak ugyanis nem tudták átjátszani a vendégvédelmet, csak átlövésekkel próbálkoztak. Cech nagy védés után esett rosszul Cech nagy védés után esett rosszul Alapvetően a második félidőben sem borult Mourinho terve, a Chelsea egyre többször húzta az időt, az Atlético pedig egyre többször próbálta ilyen-olyan módon eltalálni Schwarzer kapuját, de sem a lövések, sem fejesek nem vezettek eredményre. A meccs utolsó szakaszában az Atleti egyre többször fanyalodott beadásokra, de Diego Costát még a földön sem hagyták levegőhöz jutni a Chelsea védői, így nem volt meglepő az sem, hogy legtöbbször lazán kifejelgették a számukra rutinfeladatnak számító beíveléseket – amikor pedig a hazai támadók próbálkozhattak, akkor a labda Schwarzer kezében landolt. A második félidőt igyekezett megpörgetni az Atleti, de valódi, lövésig kidolgozott helyzete nem volt A második félidőt igyekezett megpörgetni az Atleti, de valódi, lövésig kidolgozott helyzete nem volt A vendégek elvesztették John Terryt is sérülés miatt, ami Cech kieséséhez hasonlóan nem jön jól számukra a hétvégi, Liverpool elleni bajnoki előtt, de úgy tűnik, hogy a Chelsea egészen jól halad első számú célja, a Bajnokok Ligája döntőjének elérése felé. A Stamford Bridge-en éppen csak le kell győznie ehhez az Atléticót jövő szerdán.

Bajnokok Ligája, elődöntő, első mérkőzés

ATLÉTICO MADRID–CHELSEA 0–0 Atlético: Courtois – Juanfran, Miranda, Godín, Luis – Koke, Suárez (Sosa 80.), Gabi, Diego (Arda Turan 60.) – García (Villa 86.), Costa. Edző: Diego Simeone. Chelsea: Cech (Schwarzer 18.) – Azpilicueta, Cahill, Terry (Schürrle 73.), Cole – Ramires, Luiz, Mikel, Lampard, Willian (Ba 94.) – Torres. Edző: José Mourinho.