A Chelsea eltaknyolt, a Bayern megint nyert

Fotó: Getty Images / István Hajdu

Több mint három hónap után szenvedett vereséget a Chelsea az angol bajnokságban. José Mourinho csapata Birminghamben kapott ki a két londoni piros lapot is hozó találkozón. Németországban a Bayern München „csak” egy góllal verte a sokáig jól védekező Bayer Leverkusent.

A Villa Parkban látott első félidő után egyáltalán nem tudtuk, milyen meccsre számítsunk, mert a szokásos nagy iramon és egy kezezés miatt visszavont Matics-gólon kívül kevés érdekességet jegyeztünk meg. Szünet után azonban bőven akadt dolgunk. Először a második sárga lapja miatt kiállított Willian nevét pipáltuk a jegyzőkönyv megfelelő rubrikájában, majd a szezon legszebb góljait tartalmazó archívumunkba húztuk be a mérkőzés 82. percét. Az úgy volt, hogy a hazai Fabian Delph labdát szerzett a félpályán, és még azzal a lendülettel elindult a Chelsea kapuja felé. A szlalom végén balra passzolt, és a visszakapott labdát egészen különleges módon, a háta mögötti sarkazó mozdulattal juttatta Petr Cech hálójába. Az utolsó percekben Ramires gondoskodott arról, hogy edzőjének ne nagyon legyenek álmatlan éjszakái a következő hetek rotációja miatt, ugyanis piros lapot érően, elég csúnyán beleszállt Ron Vlaarba. A brazil középpályás alighanem hosszabb eltiltásra számíthat. Aston Villa–Chelsea 1-0 (Gólszerző: Delph 82.) A játéknap korábbi történéseiről ide kattintva olvashatnak.

A Bundesliga rangadóján – már amennyire annak nevezhetünk egy meccs előtti 24 pontos különbséget – a Bayern München visszafogottabb üzemmódban is legyőzte a negyedik helyre lecsúszott korábbi mumusát, a Leverkusent. Némi meglepetésre a vendégeknek szépen akadtak lehetőségeik, a koreai Szon például ajtó-ablak ziccerben rontott, Rolfes lövésénél Neuer-bravúr kellett, Stefan Kiesslinget pedig tévesen állította meg nagy helyzetben  a játékvezető. Ahogy ilyenkor lenni szokott, az ellenfél szerzett vezetést, Mario Mandzukic fejelte be a bombaformában játszó Bastian Schweinsteiger beadását. A német középpályás a manchesteri David Silva kora délutáni teljesítményét másolva gólpassza mellé egy látványos gólt is betett a közösbe: szabadrúgásból tekert védhetetlenül a jobb felső sarokba a második félidőben. A hátralévő percek csendesen csordogáltak Kiessling utolsó perces szépítő gólja ellenére. A szokásos Bayern-győzelem azt jelenti, hogy kedvező eredményalakulások esetén akár már a következő fordulóban bajnok lehet a müncheni gárda. Bayern München–Bayer Leverkusen 2-1 (Gólszerző: Mandzukic 44., Schweinsteiger 52., ill. Kiessling 90.) A játéknap korábbi történéseiről ide kattintva olvashatnak.