A Chelsea a gyepbe döngölte az Arsenalt

Fotó: Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

-

José Mourinho csapata emlékezetessé tette Arséne Wenger számára az 1000. mérkőzését az Arsenal élén, ugyanis a szezon legnagyobb verését mérte a városi riválisra.

A Chelsea már a hetedik percben 2-0-ra vezetett hazai pályán az Arsenal ellen, vagyis gyorsan körvonalazódott a vendégek számára egy a Liverpoolban kapotthoz hasonló, újabb brutális verés. Samuel Eto'o az ötödik percben szerezte meg a vezetést, de a tizedikben már le is kellett cserélni sérülés miatt – Fernando Torres jött be a helyére, de ez sem vetette vissza a hazaiakat, a 15. percben ugyanis gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés. Az egész Premier League-szezon egyik legvitatottabb jelenete következett ekkor: Alex Oxlade-Chamberlain a gólvonalon kezezett, amiért Andre Marriner tizenegyest ítélt, és kiállította... Kieran Gibbst. A vendégjátékosok és maga a vétkes sem tudta meggyőzni arról a partbíróval is konzultáló sporit, hogy nem a balhátvéd volt a hibás, de a játékvezető nem volt hajlandó megmásítani az ítéletet. A szünetben egyébként maga Marriner is elismerte, hogy hibázott, nem az asszistense vezette félre. Az FA a twitteren az eset után két perccel tájékoztatott arról, hogy az Arsenalnak lehetősége van fellebbezni a kiállítás ellen, sőt elképzelhető, hogy az FA automatikusan felülvizsgálja az esetet, így minden bizonnyal sikerül majd eltöröltetni Gibbs alapból járó eltiltását. Screenshot 2014-03-22 16.06.24 A büntetőt mindenesetre Eden Hazard belőtte, így bő negyedóra után már három góllal vezetett a Chelsea, és emberelőnyben is játszott – innen nem volt visszaút az Arsenal számára. Annál is inkább, mivel az első félidő végén Oscar dugójának köszönhetően már négy volt a hazaiak előnye, és a második játékrész kérdése csak az volt, hogy vajon mennyi lesz a vége. Nos, féltucatnál álltak meg a kékek, a második félidő közepén Oscar megszerezte második gólját is, majd a télen szerződtetett egyiptomi Mohamed Salah is betalált, beállítva ezzel a végeredményt. A Chelsea előnye így hét pont a Liverpool és az Arsenal előtt, de a Cardiff otthonában játszó vörösök még közelebb jöhetnek a délután folyamán, viszont mindkét társaságnak van még hátra egy elmaradt mérkőzése. Premier League, 31. forduló Chelsea–Arsenal 6-0 Gólszerzők: Eto'o (5.), Schürrle (7.), Hazard (17. – tizenegyesből), Oscar (42., 66.), Salah (71.) Kiállítva: Gibbs (15.)