A célfotó döntött Svendsen és Fourcade között biatlonban

Fotó: Getty Images / István Hajdu

Óriási befutóval végződött a vasárnapról elhalasztott férfi 15 kilométeres tömegrajtos sílövészet: Fourcade és Svendsen teljesen egyszerre, századra azonos idővel ért célba, végül a célfotó a norvégot hozta ki győztesnek.

A 28 éves, Vancouverben két aranyat és egy ezüstöt szerzett Emil Hegle Svendsen lett az olimpiai bajnok, miután lövőhiba nélkül, 42:29.1-es idővel teljesítette a 15 kilométert. Századra ugyanez volt az ideje a Szocsiban két aranynál járó Martin Fourcade-nak is, miután hatalmas hajrával, a lécét betolva teljesen egyszerre élt célba a norvéggal. A célfotó Svendsent hozta ki győztesnek, így Norvégia hatodik aranyérmét szerezte, amelynél csak Németország rendelkezik több, nyolc bajnoki címmel a szocsi játékokon. Az ezüst így a francia Fourcade nyakába került, a bronz a cseh Ondrej Moravecé. A vasárnapról hétfőre, majd hétfőről keddre halasztott futam egyébként csúszással indult a rossz idő miatt, de végül hagyták elrajtolni a mezőnyt, és érdemes is volt meghúzni ezt a döntést, hiszen óriási verseny lett belőle. Fourcade mindent megpróbált, de ez most kevés volt Fourcade (j) mindent megpróbált, de ez most kevés volt