A Bayern vitte a keddet, a nagy gólok Newcastle-ben és Rómában estek

Fotó: Paul Thomas/Getty Images / István Hajdu

-

A Bayern München rekordsebességű bajnoki győzelme elterelte a figyelmet a hatalmas gólokról, na meg az Arsenal új szintet elérő lúzerségéről.

Bundesliga

A Bayern győzelmének, illetve a Ruhr-vidéki rangadón született döntetlennek köszönhetően olyat ért el, amilyet még senki a Bundesligában: a 27. fordulóban, veretlenül nyerte meg a bajnoki címet. Ráadásul a Hertha ellen ezt az egész Guardiola-rendszerű foci által uralt szezont ezer fölötti (!) passzal koronázta meg, ami nemcsak azt jelenti, hogy a Hertha játékosainak még a labda formáját sem sikerült megszokniuk, de egyben azt is, hogy a csapat ilyen szempontból is kezdi elhomályosítani a néhány évvel ezelőtt csúcsra pörgő Barcelonát, amely annak idején 913 (spanyol bajnokság) és 971 (BL) passzal állított föl rekordokat még 2010-ben.

Hertha BSC-Bayern München 1-3 Gólszerző: Ramos (66. – tizenegyesből) ill. Kroos (6.), Götze (14.), Ribéry (79.) Dortmund-Schalke 04 0-0 Braunschweig-Mainz 3-1 G.:  Kumbela (19., 77.), Nielsen (45.), ill. N. Müller (20.) Werder Bremen-Wolfsburg 1-3 Prödl (16.), ill. Malanda-Adje (2.), Perisic (10.), Arnold (80.)

Premier League

Angliában a vezető sztori a City sima győzelme volt az Old Traffordon, ami nemcsak a rivalizálás és a bajnoki cím szempontjából volt kiemelten fontos, de azért is, mert ennek köszönhetően David Moyesnak ismét sikerült negatív rekordokat döntenie: a United még sose kapott ki ennyiszer egy PL-szezonban (10), először kapott ki oda-vissza a Citytől és a Liverpooltól is ugyanabban a szezonban, plusz mindössze egy győzelmet aratott 13 meccsen a felsőházi csapatok ellen. Az már szinte semmi, hogy 12 éve nem kapott ki ennyiszer a csapat hazai pályán egy szezonban (6). Ezt egyébként úgy sikerült elérni, hogy a nem feltétlenül arroganciájáról híres City-menedzser, Manuel Pellegrini azt nyilatkozta, hogy nem emlékszik United-helyzetre az egész meccsről.

Persze, ez mind semmi az Arsenal lúzerségéhez képest, amely mindig képes új szintekre eljutni: most egy perc alatt fordítottak a Swansea ellen, majd az utolsó percben egy elképesztő béna öngóllal sikerült két pontot kidobniuk az ablakon, amivel végleg kiírták magukat a bajnoki hajrá forgatókönyvéből.

Mindeközben az evertonos Ross Barkley saját térfelének közepén szedte össze a labdát, végigsprintelt az ellenfél tizenhatosáig, keresztbe vezette a kapu előtt, és mielőtt teljesen besavasodott volna, szétlőtte a Newcastle kapujának jobb fölső sarkát – a nap gólja volt Angliában.

Manchester United-Manchester City 0-3 G.: Dzeko (1., 56.), Yaya Touré (90.) Arsenal-Swansea 2-2 G.: Podolski (73.), Giroud (74.), ill. Bony (11.), Flamini (90. – öngól) Newcastle-Everton 0-3 G.: Barkley (22.), Lukaku (53.), Osman (88.)

Serie A

De nem Európában. Ugyanis a hétvégén triplázó torinói Ciro Immobile olyan gyönyörű gólt lőtt kapásból, amilyet mindannyian szeretnénk életünkben legalább egyszer:

Viszont ez is kevés volt a győzelemhez, ugyanis a Roma behúzta a győzelmet Mattia Destro első félidőben és Alessandro Florenzi hosszabbításban szerzett gólja révén. AS Roma–Torino 2–1 G.: Destro (41.), Florenzi (91.), ill. Immobile (52.)