A Bayern fél óra alatt hatástalanította a Schalkét, a Liverpool már második

Fotó: Getty Images / István Hajdu

A müncheniek a mesterhármast szerző Robben vezetésével 28 perc alatt lőttek négyet a Schalkénak, a Pool visszafogottabb teljesítménnyel is nyerni tudott a Southampton otthonában.

A Bayern korán szerzett vezetést David Alaba megpattanó szabadrúgásgóljával, azonban nem a szerencsén múlott, hogy az első félidő közepére már el is döntötték a megzuhanni látszó Schalke elleni bajnokit. A hét közben a Real Madridtól egy hatost kapó gelsenkircheni társaság defenzív felfogásban játszva, a területet és a labdát a Bayernnek átadva próbálta megúszni a meccset, a hazaiak viszont lerohanták őket, kisajátították a labdát, és berámoltak négy dugót Ralf Fahrmann kapujába. Robben cipője Robben cipője A második félidőben ugyan Rafinha öngóljával szépíteni tudtak a vendégek, de Kirjakosz Papadopulosz tizenegyest és kiállítást érő szabálytalansága lezárta a meccset. Szala Ádám nem kapott lehetőséget a meccsen, a Schalke két mérkőzésen 11 gólt nyelt be három nap alatt, és marad a tabella negyedik helyén – nem tudta tehát kihasználni a Leverkusen délutáni botlását. Bundesliga, 23. forduló Bayern München–Schalke 04 5–1 Gólszerző: Alaba(3.), Robben (15., 28., 77. – utóbbit tizenegyesből), Mandzukic (24.), ill. Rafinha (64. – öngól) Kiállítva: Papadopulosz (76.) A Liverpool nehéz meccsre számíthatott, ugyanis a Southampton az egyetlen csapat, amelyik győzni tudott az Anfield Roadon az idei bajnokságban, és komoly mákra volt szüksége Brendan Rodgers csapatának ahhoz, hogy előnnyel vonuljon pihenőre. Luis Suárez gyakorlatilag ajándékba kapta a labdát a védőktől, így szerezhette meg a vezetést, míg a másik oldalon a kapufán csattant a labda Adam Lallana lövése után. A hazaiak többször próbálkoztak az első félidőben, és jobban is játszottak, ám a Liverpool mégis növelte az előnyét: a csereként beálló Raheem Sterling első labdaérintéséből befejezett egy nagyon szépen végigvezetett akciót. Sterling Coutinho helyére jött be, rögtön gólt szerzett Sterling Coutinho helyére jött be, rögtön gólt szerzett A Pool innentől fogva kézben tartotta a dolgokat, nem engedte veszélyes pozícióba jutni a Sotont, sőt az utolsó utáni pillanatokban még meg is toldotta eggyel az előnyét, miután a Suárez által kiharcolt tizenegyest Steven Gerrard vágta be. A Liverpool így utolérte, és gólkülönbségének köszönhetően meg is előzte a délután a Stoke otthonában botló Arsenalt, a vörösök ezzel másodikok, a Southampton pedig továbbra is a kilencedik helyen, ahová gyakorlatilag bebetonozta magát. Premier League, 28. forduló Southampton–Liverpool 0–3 G.: Suárez (16.), Sterling (58.), Gerrard (95. – tizenegyesből)