A Bayern a Brémán vezette le a feszültséget

Fotó: Bongarts/Getty Images / Lennart Preiss / Bongarts/Getty Images / Lennart Preiss

-

A hét közben Madridban vereséget szenvedő müncheniek kétszer voltak hátrányban, de végül ötöt gurítottak a Werdernek. Az Everton öngólokkal verte meg saját magát.

Bundesliga

A Bréma gyorsan vezetést szerzett az Allianz Arénában, aztán Franck Ribéry egyenlítő gólja után negyedórával megint, de a második félidőre feltüzelve küldte ki csapatát a néhány emberét pihentető Pep Guardiola, a csapat pedig ellentmondást nem tűrő magabiztossággal gyalulta le a 14. helyen álló vendégeket, akik már biztosan bent maradnak az első osztályban. A tegnap elhunyt barátját és korábbi kollégáját, Tito Vilanovát gyászoló Guardiola Pizarro vezető góljának sem tudott igazán örülni, gondolatai végig máshol jártak: Az osztályozó elől iszkoló Stuttgart még pénteken ikszelt Huszti Szabolcsék pályáján, az osztályozós helyen álló Hamburg később játszik – a zakózó Nürnbergnek és Braunschweignak már nincs esélye. Bundesliga, 32. forduló: Bayern München–Werder Bremen 5-2 Gólszerző: Ribéry (20.), Pizarro (53., 57.), Schweinsteiger (61.), Robben (74.), ill. Gebre Selassie (10.), Aaron Hunt (36.) Hertha BSC–Braunschweig 2-0 Hoffenheim–Eintracht Frankfurt 0-0 FSV Mainz–Nürnberg 2-0 VfL Wolfsburg–Freiburg 2-2 Pénteken játszották: Hannover 96–VfB Stuttgart 0-0

Premier League

Az Everton szép fejesgólt szerzett az első percben Antolin Alcaraz révén, de a paraguayi középpályás saját kapujába talált, majd a vendégektől Seamus Coleman növelte a hazaiak előnyét egy újabb öngóllal, így fél óra alatt sikerült is eldönteni a mérkőzést. Ennek legjobban az Everton előtt spurizó Arsenal örülhet, na meg a mögötte igyekvő Tottenham. Tim Sherwood csapata Danny Rose bombafejesével – megköszönhette a gólpasszt az előtte királykodó Emmanuel Adebayornak – tudott győzni a második félidő elején emberhátrányba került Stoke otthonában. Premier League, 36. forduló Southampton–Everton 2-0 G.: Alcaraz (1. – öngól), Coleman (31. – öngól) Stoke–Tottenham 0-1 G.: Rose (33.) Kiállítva: Shawcross (52.) Swansea–Aston Villa 4-1 West Brom–West Ham 1-0 Fulham–Hull 2-2