A Barca kínkeservesen vetett véget mélyrepülésének

Fotó: Jasper Juinen/Getty Images / Jasper Juinen/Getty Images

-

Három elveszített tétmeccs után sokáig úgy nézett ki, hogy újra megverik a Barcelonát, ám végül egy jó hajrával megnyerte a Bilbao elleni bajnokit.

Az első félidőben mindkét csapat bőven dolgozott ki és hibázott el helyzeteket, aztán a szünet után a Barcelona sérülések miatt toldozott-foldozott védelme ezúttal is összehozott egy gólt, Bartra hibáját könyörtelenül kihasználta a vendég Bilbao. Minden a mostanában megszokott menet szerint haladt, Messiék arcán teljes döbbenet, a lelátón pedig már néhány fehér kendő jelezte, hogy egyre mélyebben van a legutóbbi három tétmeccsét (Real, Atlético, Granada) elbukó Barca. Dani Alves azonban nem volt hajlandó összeomlani, és három emberen áthámozva magát gólt érő akciót indított, amit Pedro közelről fejezett be (1-1). Alig két perccel később Messi zúdított a jobb sarokba egy szabadrúgást (1-2), így átmenetileg a második helyen állomásozhat Martino csapata. A BL-elődöntőre készülő Real Madrid későbbre halasztotta ebből a fordulóból a bajnokiját. La Liga, 34. forduló: Barcelona–Bilbao 2-1 (0-0) gól: Pedro 72., Messi 74., ill. Aduriz 50. Az élen: 1. Atlético 85, 2. Barca 81, 3. Real 79 (33 meccs), 4. Bilbao 62 pont