Szívrohamot kapott és meghalt egy szurkoló a Dortmund meccsén

-

Thomas Tuchel új csapatával 2-0-ra legyőzte az előző klubját, így a Borussia újra csak öt pontra van a bajoroktól. Egy drukker a meccs közben lett rosszul és hunyt el. Ezúttal nem volt szurkolás a Westfalen Stadionban.

A Borussia Dortmund 2-0-ra győzött hazai pályán a Mainz ellen. A Dortmundinak Marco Reus szerezte meg a vezetést, aki a 30. percben Gonzalo Castro passza után vette be a vendégek kapuját. Ez volt Reus 10. gólja a Mainz ellen, amivel rekorder a Bundesligában.

Reus 1-0

A 73. percben még Kagava Sindzsi is lőtt egy gólt az ezúttal csak gólpasszig jutó Aubameyang átadásából. A bajnokság vége előtt nyolc fordulóval a BVB hátránya csupán öt pont a listavezető Bayern München mögött.

Kagava gólja

A mérkőzést szomorú tragédia árnyékolta be: a Westfalen Stadiont ezúttal is megtöltő 80 ezer drukker a mérkőzés közben tudta meg, hogy egy dortmundi drukker szívrohamot kapott és még a stadionban meghalt. A BVB legendás szurkolótábora ekkora abbahagyta a buzdítást, és a csak mérkőzés végén hallatták a hangjukat, amikor elénekelték a klub indulóját (Liverpoolhoz hasonlóan), a You'll Never Walk Alone-t.

Az YNWA Dortmundban

You'll never walk alone.

Posted by Borussia Dortmund on Sunday, March 13, 2016

A sárga-feketék kiadós nyolc napon vannak túl, ebben az időszakban játszottak a Bayern Münchennel (0-0), a Tottenhammel (3-0) és most a Mainzcal. Ez volt hat egymást követő hétből az ötödik olyan, amikor Tuchel csapatának hétvégén és hét közben is pályára kellett lépnie.

A Bayer Leverkusen hazai pályán 1-0-ra győzte le a Hamburgot. A találkozót tíz emberrel befejező (a horvát Tin Jedvajt a 96. percben állította ki a játékvezető) házigazda négy nyeretlen bajnoki meccs - egy döntetlen és három vereség - után gyűjtötte be újra a három pontot.