PSG-Chelsea 2-1

Fotó: Mike Hewitt/Getty Images

-

A Paris Saint-Germain szinte végigtámadta a meccset a Chelsea ellen a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének odavágóján, ennek ellenére csak egygólos előnyt szerzett a londoni csata előtt. A másik keddi meccsen a Benfica a 91. percben lőtt góllal verte a Zenitet.

BL-nyolcaddöntő, első meccs:

Paris Saint-Germain (francia) - Chelsea (angol) 2-1 (1-1)
PSG: Trapp – Marquinhos, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell – Verratti (Rabiot, 81.), Thiago Motta, Matuidi (Pastore, 81.) – Lucas (Cavani, 74.), Ibrahimovic, Di Maria
Chelsea: Courtois – Azpilicueta, Cahill, Ivanovic, Baba Rahman – Fabregas, Mikel – Pedro, Willian, Hazard (Oscar, 71.) – Diego Costa
gól: Ibrahimovic (39.), Cavani (78.), ill. Mikel (45+1.),
sárga lap: Ibrahimovic (19.), Lucas (70.), David Luiz (71.), ill. Mikel (38.), Pedro (67.)

Benfica (portugál) - Zenit (orosz) 1-0
gól:
Jonas (91.)

Vége

A PSG 2-1-re nyert, ezzel minimális előnnyel utazhat a londoni visszavágóra. Hiddinkkel a kispadon először kapott ki a Chelsea.

Az asszisztkirály

Di María a legutóbbi négy BL-szezonban 10 gólpasszt osztott ki, senki nem adott többet.

78. perc - 2-1

A néhány perce beállt Cavani révén újra a PSG-nél az előny. Di María labdája után kisodródott az uruguayi, de így is belőtte Courtois alatt a rövidbe (2-1) Cavani eddig hét BL-meccset játszott a Chelsea ellen, ezeken 3 gólt lőtt és adott 2 gólpasszt.

66. perc

Zsinórban jönnek a párizsi helyzetek. Pedro szabálytalankodott, sárgát kapott. A szabadrúgást Di María szépen csavarta el, a lövésnél csak Courtois védése volt szebb.

60. perc

Lucas ziccerét Courtois zseniális reflexszel tolja ki. Remek meccs, két remek kapussal.

58. perc

Di María két percen belül kétszer ugratta ki pazar labdával Maxwellt, de a PSG balhátvédje a 16-oson belül mindkét helyzetet elpuskázta. Közben 5-0 a szögletek aránya a második félidőben a franciák javára.

52. perc

Diego Costa helyzetére előbb Di María egy távoli, majd Ibrahimovic egy közeli lövéssel válaszolt, Courtois mindkétszer szögletre védett.

49. perc

Villámgyors angol kontra végén Willian ugratta ki csodás labdával Diego Costa, a maszkos spanyol ziccerét azonban Trapp ismét bravúrral védte. Trapp-Costa 2-0.

Elkezdődött a második félidő

Nem volt csere egyik oldalon sem.

Félidei statisztika:

45+1. perc

Mikel egy szöglet után egyenlít. (1-1) Mikelnek ez volt az utóbbi négy BL-meccsén a második gólja. Amikor Mikel gólt lőtt a Chelsea-ben, akkor a csapat mindig nyert.

Szünet.

39. perc - Vezet a PSG

Ibrahimovic megpattanó szabadrúgásával a franciáknál az előny! (1-0)

35. perc

A labdabirtoklás 60-40 százalék a PSG-nek, a franciák eddig 243-at passzoltak, az angolok 137-et.

Ibra fejel, rosszul:

30. perc

Verratti eddig 94 százalékos pontossággal passzol a PSG-ben. A Chelsea közben megérkezett a meccsbe, kiegyenlített a játék.

23. perc

Az első Chelsea-helyzet hatalmas ziccer volt, Baba Rahman beadása után Diego Costa fejelhetett közelről kapura, de Trapp földöntúli bravúrral a kapufára tolta. Ez volt az idei szezonban a Chelsea hatodik kapufája, a legtöbb a BL mezőnyében.

13. perc

Eddig momentuma nem volt a Chelsea-nek, a PSG viszont előbb Ibra szabadrúgásával, majd Maxwell jó beadásával is veszélyeztetett. A PSG egyébként a legutóbbi 37 hazai európai kupameccséből csupán egyet veszített el.

3. perc

Ibrának ennyi kellett az első trükkhöz.

Elkezdődött a meccs

Verratti remek lövésével máris megvan az első helyzet, de Courtois kiütötte.

Jól hangolt a Chelsea

A londoniak címvédőként csupán a 12. helyen állnak a Premier League-ben, 26 meccsen mindössze 8 győzelmet szerezve. A gyenge szereplés miatt decemberben Jose Mourinhót Guus Hiddink váltotta a vezetőedzői székben, ám sokáig vele sem ment jól az együttesnek. A hétvégi bajnoki forduló viszont komoly önbizalmat adhatott a játékosoknak, miután - a szezonban talán először - látványos és eredményes játékkal nyertek 5-1-re a Newcastle ellen.

„Ez a hétvégi siker remek nyitánya volt ennek a hétnek, amelyen vitathatatlanul a szezon eddigi legfontosabb meccsei várnak ránk – nyilatkozta Gary Cahill, a Chelsea védője. - Magabiztosan készülhetünk a keddi mérkőzésre, melynek jelentőségével mindannyian tisztában vagyunk.”

A PSG a favorit

A csapatok két éve a nyolc között találkoztak, akkor az angol együttes idegenben szerzett góllal búcsúztatta a francia bajnokot, tavaly viszont - ugyancsak a nyolcaddöntőben - fordult a kocka, és a PSG nyert, méghozzá a visszavágón hosszabbítás után kiharcolt 2-2-es döntetlennel.

A mostani szezonban mutatott formát nézve ezúttal egyértelműen a párizsiak számítanak favoritnak, még úgy is, hogy ők csoportmásodikként, míg a Chelsea csoportelsőként zárta az őszt a BL-ben. Zlatan Ibrahimovicék toronymagasan vezetik a francia tabellát, a bajnokságban 35 meccse nem kaptak ki, és egészen a hétvégéig 16 meccses győzelmi szériát produkáltak minden sorozatot figyelembe véve. Szombaton aztán csak döntetlent játszottak a Lille-lel, igaz, Laurent Blanc vezetőedző több kulcsjátékosát is pihentette a keddi BL-meccsre.