Oda-vissza verte a PSG a Chelsea-t

Fotó: AFP / BEN STANSALL

-

Ibrahimovic többszörösen ünnepelt a párizsiak győztes Bajnokok Ligája nyolcaddöntője után. Kettős győzelemmel ment tovább a Benfica is.

Chelsea–PSG- és Zenit–Benfica-visszavágókat rendeztek szerdán a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőiben. Londonban és Szentpéterváron is egygólos hátrányt kellett volna ledolgozniuk a hazaiaknak, de egyikük küldetése sem járt sikerrel.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó:
Chelsea (angol)–Paris Saint-Germain (francia) 1-2 (1-1)
London, Stamford Bridge, v: Felix Brych (német)
Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Ivanovic, Cahill, Kenedy - Pedro, Mikel, Fabregas, Hazard (Oscar, 77.) - Willian - Diego Costa (Traoré, 60.)
PSG: Trapp - Marquinhos, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell - Rabiot, Thiago Motta, Matuidi (Van der Wiel, 87.) - Di María (Cavani, 82.), Ibrahimovic, Lucas Moura (Pastore, 77.)
gól: Diego Costa (27.), ill. Rabiot (16.), Ibrahimovic (67.)
Továbbjutott a PSG 4-2-vel, kettős győzelemmel.

A két csapat tavaly ugyancsak a nyolcaddöntőben futott össze, akkor a párizsi 1-1-et egy londoni 2-2 követte, az évad egyik legjobb meccsén. Ezúttal egy árnyalattal kevésbé lett szoros a párbaj: a PSG otthon 2-1-re nyert, majd a visszavágón is vezetést szerzett az első negyedóra végén.

Bár a franciák többet birtokolták a labdát, az első félidőben a Chelsea játszott veszélyesebben, és egy remek akció végén Diego Costa egyenlített is. A közönség tűzbe jött, az angolok támadtak, a második félidő elején olykor kimondottan pánikolt a vendégek védelme.

Csakhogy közel egy óra játék után megsérült a gólszerző Diego Costa, amitől persze még továbbjuthatott volna a Chelsea, de egy jól sikerült párizsi kontra végleg megtörte a varázst: Ibrahimovic megszerezte az ötvenedik európai kupagólját, ezúttal ő döntötte el a továbbjutást, amit tavaly még az ő kiállítása sodort veszélybe. A gól után ugyanis teljesen leült a meccs, a Chelsea-ben sem erő, sem hit nem maradt, a PSG 4-2-vel ment tovább. Ibrahimovic a meccsen átlépte a 10 ezer perces BL-játékidőt, amivel olyan klasszisokhoz csatlakozott, mint Raúl, Roberto Carlos, Seedorf vagy Xavi. És ha ez nem volna elég, az első PSG-találat előtt Ibra adta a gólpasszt ezen az estén.

A PSG zsinórban negyedszer jutott a legjobb nyolc közé – most már nyilvánvaló cél, hogy története során először a négybe is eljusson.

Lehajrázták a Zenitet

Zenit (orosz)–Benfica (portugál) 1-2 (0-0)
Szentétervár, Petrovszkij Stadion, v: Kassai Viktor
Zenit: Lodigin - Anjukov (Satov, 58.), Lombaerts, Neto, Zsirkov - Hulk, Mauricio (Juszopov, 82.), Witsel, Kokorin (Szmolnikov, 58.) - Danny - Dzjuba
Benfica: Santana - Semedo, Eliseu, Lindelöf, Fejsa - Renato Sanchez, Pizzi (Salvio, 73.), Gaitán, Samaris - Jonas (Talisca, 92.), Mitroglou (Jimenez, 67.)
gól: Hulk (69.), illetve Gaitán (85.), Talisca (96.)
Továbbjutott: a Benfica, kettős győzelemmel, 3-1-es összesítéssel.

A Benfica 1-0-s előnyről várta a Zenit elleni meccset, és a szentpétervári visszavágót is jobban kezdte. Aztán összeszedte magát a Zenit, majd miután Villas-Boas edző cserélt, a vezetést is megszerezte Hulk közeli fejesével.

Úgy tűnt, immár az oroszoknak áll a zászló, ehhez képest a hajrában egyenlített a Benfica: Lodigin kapus hiába védett bravúrral egy távoli lövést, a kipattanóra Gaitán érkezett, és gyakorlatilag az üres kapuba bólintott. A slusszpoén pedig a 96. percben jött, amikor a győzelmet is kicsikarta a portugál csapat a négy perccel korábban becserélt Talisca révén.

Kedden a Real Madrid és a Wolfsburg jutott a nyolc közé. Jövő hét kedden Atlético Madrid–PSV (0-0) és Manchester City–Dinamo Kijev (3-1), szerdán Barcelona–Arsenal (2-0) és Bayern München–Juventus (2-2) meccseket rendeznek.