Nem hiába nyert a Real ellen az Atlético

Fotó: AFP / GERARD JULIEN

-

Az Atlético Madrid 3-0-ra legyőzte kedden este a Real Sociedadot, így a Real Madrid elleni hétvégi győzelme még értékesebb lett.

Nem egyszer előfordult már, hogy egy fontos győzelmet arató csapat a következő mérkőzésen eltékozolta a fáradtságos munkával megszerzett pontokat. Nos, az Atlético Madrid nem így tett, Diego Simeone csapata a Real Madrid szombati legyőzése (1-0 a Bernabéuban) után a bajnokságban öt forduló óta veretlen Real Sociedadot is legyőzte, ezúttal hazai pályán.

Az Atlétinek Diego Reyes öngólja hozta meg a vezetést már a 6. percben. A második félidőben aztán a madridiak negyedóra alatt elintézték az újabb Realt is: rögtön a középkezdés után Saúl Niguez talált a kapuba, majd Antoine Griezmann büntetőből vette be egykori csapata kapuját - az ellenük játszott negyedik bajnokin immár harmadik alkalommal.

Saúl gólja

Az Atléti jó szériában van: legutóbbi öt bajnokijából négyet megnyert, egyszer ikszelt, és csupán egyetlen gólt kapott ezeken a meccseken. Az Atlético 61 ponttal második a tabellán beékelődve a jelenleg 66 pontos Barcelona és az 54 pontos Real Madrid közé.

Megyeri Balázs csapata, a Getafe, a magyar kapussal a kispadon kapott ki 4-0-ra a Las Palmas vendégeként.