Messi elbúcsúztatta az Arsenalt, a Juve túlélte a müncheni pofonokat

Fotó: AFP / ADRIAN DENNIS

-

A Barcelona a duplázó Lionel Messi vezérletével Londonban 2-0-ra legyőzte a bátran játszó Arsenalt, a Bayern München pedig hiába vezetett két góllal is Torinóban, végül a Juventus döntetlenre mentette a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének odavágóját.

BL-nyolcaddöntő, 1. meccs:

Arsenal - Barcelona 0-2 (0-0)
Arsenal: Cech – Bellerín, Mertesacker, Koscielny, Monreal – Ramsey, Coquelin (Flamini, 82.) – Oxlade-Chamberlain (Walcott, 50.), Özil, A. Sánchez – Giroud (Welbeck, 73.)
Barcelona: Ter Stegen – D. Alves, Piqué, Mascherano, J. Alba – Rakitic, Busquets, Iniesta – Messi, L. Suárez, Neymar
gól: Messi (71. és 82., a második 11-es)
sárga lap: Monreal (6.), ill. Piqué (85.)

Londonban nem látszott az első félidőben, hogy a 32 meccs óta veretlen Barcelona, az Arsenalt az elmúlt években többször is elbúcsúztató katalán sztárcsapat lenne a párharc esélyese. Arsene Wenger menedzser remek taktikát dolgozott ki az Arsenalnak, amely többször letámadta a Barcelonát, így meggátolta, hogy kényelmesen kihozzák a labdát a vendégek.

Helyzeteket is csak az angolok dolgoztak ki, például Oxlade-Chamberlain is ziccerbe került, de eltörte a labdát. Noha az első félidőben 65-35 százalék volt a labdabirtoklás a vendégek javára, a félelmetes Messi, Neymar, Suárez trió gyakorlatilag nem lőtt kapura. Ennek ellenére mégis a Barcelona szerezhetett volna vezetést az utolsó percekben, de Suárez előbb rosszul passzolt Messihez, majd egészen közelről a kapu mellé bólintott.

Villant az MSN

A második félidőben is sokat támadott az Arsenal, de ami nem ment nekik, az persze ment a Barcelonának, nem múlhat el ugyanis úgy meccs, hogy a Messi, Neymar, Suárez hármasból ne villanjon valaki legalább egyszer. Mintegy tíz percre beszorította a kapujuk elé az angol együttes a katalánokat, akik azonban egy villámgyors kontra végén (Neymar, Suárez, Neymar, Messi volt a labda útja) az ötszörös aranylabdás góljával megszerezték a vezetést. (0-1)

Ez volt Messi 81. BL-gólja, és pályafutása során először talált be Petr Cech-nek, pedig ez volt kettőjük hetedik egymás elleni meccse, 10 óra és 11 perc után lőtt gólt a cseh kapusnak.

És, ha egy üzlet beindul... A 82. percben csereként beállt az Arsenalba Flamini, a 83. percben felvágta Messit a 16-oson belül, az argentin pedig ugyanolyan határozottan vágta be a büntetőt. (0-2)

Messinek ez volt a nyolcadik BL-gólja az Arsenal ellen, ugyanennyiszer talált be a Milannak, ebből a szempontból ez a két kedvenc BL-ellenfele. A Barcelona a 2-0-s győzelmével gyakorlatilag eldöntötte a továbbjutást a hazai visszavágó előtt.

A Barca már 33 tétmeccs óta veretlen, a spanyol első osztályú csapatok közül a Real Madrid tartja a rekordot 34-gyel még az 1987/88-as szezonból.

Juventus - Bayern München 2-2 (0-1)
Juventus: Buffon – Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Evra – Cuadrado, Khedira (Sturaro, 69.), Marchisio (Hernanes, 46.), Pogba – Mandzukic, Dybala (Morata, 75.)
Bayern München: Neuer – Lahm, Kimmich, Alaba, Bernat (Benatia, 74.) – Vidal – Robben, Thiago Alcántara, T. Müller, D. Costa (Ribéry, 84.) – Lewandowski
gól: Dybala (63.), Sturaro (76.), ill. Müller (43.), Robben (55.)
sárga lap: Douglas Costa (20.)

Torinóban két remek formában lévő csapat találkozott, a Juventus zsinórban 15 bajnokit nyert meg, mígnem a múlt héten döntetlent játszott a Bolognával, a Bayern Münchenről azonban nem voltak szép emlékei, hiszen a németek a két csapat legutóbbi három meccsét megnyerték a BL-ben, ebből kettőt Torinóban, ezeken a találkozókon 8-1 volt a gólkülönbség a münchenieknek. A Juventus abban is bízhatott, hogy kilenc tétmeccs óta nem kapott gólt, a háló azonban irtózatosan törte a hazaiak hátát az egész első félidőben.

A Bayern München sorra dolgozta ki a helyzeteket, ilyen ziccereket hagytak ki a németek:

A hatalmas Bayern-nyomás azonban a hajrában góllá érett, Douglas Costa okos visszapasszát Müller lőtte az addig remekül védő Buffon hálójába. A német válogatott játékos 13 BL-gólt szerzett a tavalyi és az idei szezonban, ennél többet csak Cristiano Ronaldo (22) lőtt, a Juventus pedig 879 perc után kapott gólt tétmeccsen.

A második félidő ugyanott folytatódott, ahol az első véget ért. A Juventus enerváltan, mindenféle elképzelés nélkül játszott, a Bayern München magabiztossága pedig újabb góllá érett. Az 55. percben Robben találta be, pedig csak azt csinálta, amit az esetek 96 százalékában: elindult jobb oldalról, mindig tolt rajta egyet középre, majd a kapuba lőtt. (0-2)

Úgy tűnt a játék képe alapján, hogy nemcsak ez a meccs, de a továbbjutás is eldőlt, a Juventus azonban fantasztikus hosszú hajrát nyitott. Dybala megszerezte pályafutása első BL-gólját:

Majd Sturaro sokkal jobb cserének bizonyult, mint a londoni meccsen Flamini, ugyanis egyenlíteni tudott, ezzel beállította a 2-2-es végeredményt, és visszahozta a továbbjutási reményeket a Juventus számára a müncheni visszavágó előtt.

A Bayernnek annyira nem megy idegenben a BL-ben Guardiola irányítása alatt. A legutóbbi kilenc meccséből csak egyet nyert meg (négy döntetlen és négy vereség még a mérleg), öt gólt lőtt és kilencet kapott.