A Fradi hajszálra a bajnoki címtől

-

A Békéscsaba egy hajrágóllal verte az Újpestet az NB I-ben, a Honvéd a volt paksi Eppel Márton duplájával intézte el a Paksot. Este a Ferencváros 4-1-re verte a Vasast, és már vasárnap bajnok lehet.

Magabiztosan, 4-1-re legyőzte a Ferencváros a Vasast az NB I szombat esti meccsén, és már vasárnap bajnok lehet, amennyiben az MTK nem nyer a Debrecen ellen (15.30). Ha ez megtörténik, 92 éve nem látott bravúrt láthatunk: utoljára az 1923/24-es idényben avattak bajnokot márciusban, akkor éppen az MTK nyert, és az FTC volt a legközelebbi üldözője. A Ferencváros 2004 után lehet ismét aranyérmes, összességében pedig a 29. bajnoki címét söpörheti be.

Délután négy meccset rendeztek, három helyszínen nyert a hazai csapat, ebből a Békéscsaba Újpest elleni sikere meglepetés. Csak Felcsúton nem történt semmi, a helyi Puskás 0-0-t játszott a Videotonnal, azaz hetedik nekifutásra sem tudta legyőzni az élvonalban.

Sesták és Böde duplázott

OTP Bank Liga, 26. forduló:
Vasas–Ferencváros 1-4 (1-2)
Illovszky-stadion, 3500 néző, v.: Kassai
Vasas: Nagy G. - Romic, Korcsmár, Debreceni, Szivacski - Vida, Ristevski, Müller - Pavlov, Ádám M., Remili (Könyves, a szünetben)
Ferencváros: Dibusz - Dilaver (Gyömbér, 81.), Nalepa, Leandro, Ramírez - Nagy Á., Gera - Radó (Nagy D., 61.), Trinks (Lamah, 73.), Sesták - Böde
gól: Pavlov (22.), illetve Sesták (10., 19.), Böde (65., 77. - a másodikat 11-esből)
sárga lap: Remili (44.), Pavlov (67.)

A bajnokjelölt a meccs elejétől irányította a játékot, és már a 10. percben vezetést szerzett Stanislav Sesták révén. A szlovák légiós kilenc percre rá duplázott, ám Jevgenyij Pavlov góljával gyorsan szépített a Vasas (1-2). Az angyalföldieknek ez mindössze a második góljuk volt bajnoki mérkőzésen 2016-ban. Fordulás után a góllövőlistát vezető Böde Dániel akcióból, majd büntetőből is betalált, így végül fölényesen győzött az FTC. A Vasas öt forduló óta nyeretlen az élvonalban.

Expaksi bánt el a Pakssal

Budapest Honvéd–Paks 2-0 (1-0)
Bozsik-stadion, 1300 néző, v.: Szabó Zs.
Honvéd: Horváth A. - Botka, Lovric, Kamber, Bobál D., Baráth - Nagy G., Vasiljevic (Ikenne-King, 82.), Hidi - Youla (Holender, 61.), Eppel (Constantinescu, 86.)
Paks: Székely - Kulcsár D., Lenzsér, Gévay, Szabó J. - Papp K. - Koltai (Kecskés, 72.), Szakály D., Bertus (Hahn, 72.), Bartha - Bajner (Balázs Zs., 67.)
gól: Eppel (7., 63.)
sárga lap: Holender (69.), illetve Gévay (35.), Lenzsér (61.)

A korábbi paksi játékos, Eppel Márton két góljával verték a fővárosiak a tolnaiakat – a második kapushiba volt.

Menetel a Diósgyőr

Diósgyőr–Haladás 3-0 (1-0)
Diósgyőr, 4000 néző, v.: Farkas Á.
Diósgyőr: Rados - Okuka, Lipták, Tamás, Nemes - James - Barczi (Egerszegi, 83.), Koman (Nikházi, 56.), Elek, Bognár I. (Bacsa, 73.) - Novothny
Haladás: Király - Schimmer, S. Wils, Jagodics (Angyal, 28.), Bosnjak - Kovács L. (Németh M., 72.), Iszlai, Medgyes (Martinez, 82.) - Williams, Gaál, Ugrai
gól: Elek (12., 72.), Novothny (53.)
sárga lap: Okuka (68.), Elek (74.), James (90.), illetve Kovács L. (14.), Ugrai (68.)

A Diósgyőr sokkal jobban kezdett, vezetést is szerzett, és csak 2-0 után engedett a szorításból. A DVTK a legutóbbi hat hazai bajnokiján veretlen, ebből sorozatban négyet meg is nyert, míg a szombathelyi csapat egymás után a negyedik idegenbeli mérkőzését veszítette el.

Hajrágóllal kapott ki az Újpest

Békéscsaba Előre–Újpest FC 1-0 (0-0)
Békéscsaba, 1000 néző, v.: Erdős
Békéscsaba: Mursits - Bényei, Fehér Zs., Vaskó, Fabio - Birtalan (Balog Zs., 93.), Spitzmüller, Takács P., Laczkó (Paukner, 76.) - Calvente, Punosevac
Újpest: Balajcza - Diarra, Kálnoki Kis, Litauszki, Balogh B. - Bardhi (Cseke, 77.), Andric, Windecker, Hazard - Lencse (Mohl, 55.), Angelov (Kabát, 64.)
gól: Paukner (89.)
sárga lap: Birtalan (25.)

Veszélyesebben játszott a Békéscsaba, ám sokáig úgy tűnt, nem születik gól. Váratlanul aztán a csereként beállt Paukner betalált, és a hazaiak megszerezték a számukra létfontosságú három pontot.