Jön a 48. Nadal–Djokovic

-

Álomelődöntő Indian Wellsben, talán a fáradt Djokovicot most elkapja Nadal. A nőknél Serena Williams–Azarenka-döntő lesz.

A világelső Novak Djokovic két szoros játszmában legyőzte a hetedik kiemelt Jo-Wilfried Tsongát, ezzel elődöntőbe jutott az Indian Wells-i tenisztornán. Djokovic ellenfele az elődöntőben a negyedik kiemelt spanyol Rafael Nadal lesz.

A másik ágon Milos Raonic (12.) és David Goffin (15.) játszik a döntőért, de mi maradjunk csak a rekordhosszú Nadal–Djokovic-párbajnál (korábban Ivan Lendl és John McEnroe találkozott a legtöbbször egymással). Ez lesz Nadalék 48. összecsapása, most először Djokovic jobban áll (24-23), miután sorban az utolsó öt meccsüket megnyerte, mi több, zsinórban 11 szettet fogott. Az utolsó tíz meccsből pedig kilencet Djokovic nyert.

Kaliforniában talán picivel több esélye lesz Nadalnak, elvégre Djokovic később játszott nála, valamivel kevesebbet tud pihenni, ráadásul elég kemény meccset vívott Tsongával.

Indian Wells, férfiak, negyeddöntő:
Djokovic (szerb, 1.)–Tsonga (francia, 7.) 7:6 (7-2), 7:6 (7-2)

A női tornán az első kiemelt Serena Williams és a 13. helyen rangsorolt fehérorosz Viktorija Azarenka játssza majd a döntőt. A világelső Williams két játszmában verte Agnieszka Radwanskát, míg Azarenka valamivel hosszabb csatában győzte le a pénteki elődöntőben a cseh Karolina Pliskovát.