Az ultrák sem segítettek a Fradin a Honvéd ellen

Fotó: MTI / Illyés Tibor

-

Az idén eddig nyeretlen Honvéd legyőzte az éllovas Ferencvárost az NB I-ben. A meccsre a Fradi ultrái is kimentek, a Kispest hazai szektoraiba váltottak jegyet.

OTP Bank Liga, 22. forduló:
Budapest Honvéd–Ferencváros 2-1 (1-0)
Bozsik-stadion, 3500 néző, v.: Solymosi
Honvéd: Horváth A. - Botka (Hidi, 83.), Bobál D., Lovric, Baráth (Constantinescu, 77.) - Nagy G., Kamber, Vasiljevic, Ikenne-King, Eppel (Jelena, 85.) - Youla
Ferencváros: Dibusz - Dilaver, Nalepa (Radó, 63.), Pintér Á., Ramírez - Gera, Nagy Á., Busai (Nagy D., a szünetben) - Varga R., Sesták (Böde, a szünetben), Lamah
gól: Baráth (41.), Vasiljevic (56.), illetve Lamah (88.)
sárga lap: Botka (22.), Baráth (59.), Lovric (62.), Kamber (81.), Youla (94.), illetve Nagy Á. (40.), Dilaver (59., 94.), Nagy D. (66.)
kiállítva: Dilaver (94.)

A meccseket hónapok óta bojkottáló Fradi-tábor tagjai a szombati rangadón megjelentek a lelátón, a hazaiak szektoraiban.

A meccseket bojkottáló több száz Fradi-ultrának sikerült bejutnia a kispesti szektorba, de a Ferencvároson ez sem segített. A Honvéd taktikus játékkal 2-1-re verte az enerváltan játszó listavezetőt az NB I-ben.

Posted by VS.hu Sport on Saturday, 27 February 2016

A bajnokságot toronymagasan vezető csapatuk viszont éppen most csalódást okozott, az első félidőben a Honvéd jobban játszott, több helyzetet dolgozott ki, így megérdemelten szerzett vezetést Baráth Botond távoli lövésével.

Thomas Doll kettőt is cserélt a szünetben, ennek ellenére rögtön a második félidő elején a Honvéd lőtt gólt egy kontrából. A Fradi ment előre, de nem volt igazán veszélyes, igaz, a szépítés összejött Lamah révén.

Ez volt a két csapat történetének 198. összecsapása, az örökmérleg a vereséggel együtt is komoly FTC-fölényt mutat: 108-59 oda, 31 döntetlen mellett.

Korábban a Videoton és az Újpest is hajrágólt szerzett, míg a Haladás megnyerte az első soproni meccsét.