Átgázolt a Barcelona a Bilbaón

Fotó: AFP

-

Az egész meccsen emberelőnyben focizó katalánok 6-0-ra nyertek, Suárez mesterhármast szerzett, a góllista élbolyában egymást tapossák a Barca- és Real-klasszisok.

Az Athletic Bilbao kezd úgy járni, mint az Espanyol: az előbbi tíz nap alatt játszik három meccset a Barcával, az utóbbi tizenegy nap alatt játszott hármat. Az Espanyolnak összejött egy 0-0, majd két sima vereség. A Bilbaónak már az első csörtében megvan a sima veresége.

Sőt, lényegében már negyedik percben, Iraizoz kapus kiállításánál eldőlt minden kérdés. Illetve a gólkülönbség nem, azt egészen a 82. percig növelték a katalánok. A Barca továbbra is második a tabellán, de van egy elmaradt meccse a Sporting Gijonnal.

A góllövőlista meghökkentően szoros: L. Suárez 18, Benzema, C. Ronaldo és Neymar 16 gólos. És mi lesz másik két Barca-Bilbao csata? Oda-visszavágó a spanyol kupában a következő két szerdán.

Primera División, 20. forduló:
Barcelona–Athletic Bilbao 6-0
gól: Messi (7., 11-es), Neymar (31.), Luis Suárez (47., 68., 82.), Rakitic (62.)
piros lap: Iraizoz (4., Bilbao)