A Roma nyolc éve megtréfálta a Realt, ha az akkori siker meglepetés volt, a mostani hatványozottan az lenne.

ROMA (olasz)–REAL MADRID (spanyol) 0-2 (0-0)
AS Roma: Szczesny – Florenzi (Totti 87.), Manolasz, Rüdiger, Digne – Vainqueur (De Rossi 77.), Pjanic, Nainggolan – Szalah, El Shaarawy (Dzeko 63.), Perotti. Vezetőedző: Luciano Spaletti
Real Madrid: Navas – Carvajal, Sergio Ramos, Varane, Marcelo – Modric, Kroos, Isco (Kovacic 63.) – James (Jesé 82.), Benzema, C. Ronaldo (Casemiro 89.). Vezetőedző: Zinedine Zidane
gól: Ronaldo (57.), Jesé (86.)
sárga lap: Varane (62.), Ramos (85.)

A másik mérkőzésen:
Gent–Wolfsburg 2-3 (0-1)

Itt a vége, a Real Madrid 2-0-ra győzött Rómában, és nem nagy bátorság kijelenteni, hogy eldöntötte a továbbjutást.

89. perc

Zidane most már markában érzi a sikert, és lecseréli Ronaldót. Casemiro váltja az első gólt szerző portugált.

Odaát is nagy a sürgés-forgás ebben a percben: Kalifa Coulibaly góljával már 2-3!

86. perc 0-2!

Jesé addig-addig vezetgette magányosan a labdát, hogy végül besétált a tizenhatoson belülre, és a büntetőterület jobb sarkából kilőtte a kapu jobb alsó sarkát.

83. perc

Előbb Salah szalaszt el egy helyzetet egy rossz labdaátvétellel, majd a túloldalon Benzema csinál eggyel több cselt ahelyett, hogy kapura lőne.

80. perc

Florenzi reklamál büntetőt, miután Carvajal gyanús körülmények között csúszott rá, és szerelte a madridi tizenhatoson belül, de a bíró sípja néma marad.

Egy várossal arrébb Kums révén szépített a Gent.

Szépít a Gent

79. perc

Az egyik oldalon Benzema találja el a kaput, a másik oldalon pedig Dzeko kerül helyzetbe, aki elmegy Varane mellett, elgurítja a labdát Keylor Navas mellett is, azonban a kapu a harmadik, ami mellett elmegy valami – ezúttal a labda.

Lehet, hogy ennyit látunk Tottiból?

De Rossi legalább beállt.

72. perc

Most Dzeko van főszerepben, aki nagyszerűen tartja meg a labdát a Madrid tizenhatosán belül, majd leteszi a zsugát, amit Vainqueur küld a kapu felé – szép, erős lövés, de elkerüli a kaput.

Még ugyanebben a percben Ronaldo is helyzetbe kerül a túloldalon, Szczesny mellett el is rúgja a labdát, azonban az elgurul a hosszú oldali kapufa mellett. Florenzi olyan nyugodtan nézte, mintha nem tíz centivel, hanem öt méterrel ment volna mellé a gurítás.

71. perc

Megint Salah okozott gondot a madridi kapu közelében. Faképénél hagyta Marcelót és Ramost is, középre adott, de Dzekót tanári módon előzte meg Varane.

A Wolfsburg eldönti

A német csapat időközben már 3-0-ra vezet Gentben. Draxler duplázott, és Max Kruse is betalált.

Draxler második gólja

66. perc

A frissen beállt Dzeko volt aktív a bal oldalon, a középre gurított labdát végül Salah gyötörte lábujjheggyel Navas kapuja felé. Éppen elgurult a madridi kapusig.

60. perc

Most már látványosan beszorult a Roma, egyre-másra jönnek a madridi helyzetek.

Egy beszédes kép

Vezet a Real!

Ronaldo megy el Marcelo kiugratásával, Rüdiger lemarad, a portugál csinál egy cselt vissza a 16-os bal sarkánál, majd kapura tekeri a labdát, amely kicsit megpattan Florenzi lábán, éppen annyira, hogy Szczesnynek esélye se legyen hárítani. Ronaldo 2015. november 29. után lőtt újra gólt idegenben.

56. perc

El Shaarawy futott versenyt Carvajallal, ott is hagyta a spanyolt, azonban utolsó érintésre kicsit hosszan tolta meg a labdát, pont annyira, hogy a kapujából kirobbanó Keylor Navas egy méterre a tizenhatos vonalától szerelni tudja.

55. perc

Carvajalé az érdem, övé a meccs első kapura lövése.

53. perc

Varane számolt el egy magasról leeső labdát, amire Rüdiger ugrott rá, viszont, ahelyett, hogy lefejelte volna a jobb helyzetben lévő társnak, inkább lövéssel próbálkozott, ami nem volt veszélyes.

48. perc

A Roma rúghatta az első szögletet, de nem volt veszélyes. Továbbra is Salahot futtatják legtöbbet.

Elkezdődött a 2. félidő

Kicsivel több mint 57 ezer fizető néző követi a helyszínen az eseményeket, akik valamivel több mint 3,5 millió euróval gyarapították a római kasszában lévő pénzt.

5 év

A Real Madrid utoljára 2011-ben, egy Barcelona elleni meccsen járt úgy, hogy nem tudott az első félidőben kaput eltaláló lövést felmutatni a BL-ben.

Gól van Gentben!

A 44. percben végül önerőből szerzett vezetést a Wolfsburg, Julian Draxler jegyzi a találatot.

Itt a vége a félidőnek!

Kaput eltaláló lövés nélkül telt el az első 45 perc, de bárkinek a házát rátesszük, hogy ez nem marad így a második játékrészben.

45. perc

El Shaarawy száguld be a madridi tizenhatoson belülre, már lövésre lendíti a lábát, amikor érkezik Varane, és nagyon szépen szereli az olasz csatárt.

41. perc

Az első komolyabbnak tűnő helyzet a Real előtt: Benzema és Ronaldo piszkálgatott a tizenhatoson belül, de utóbbi lövésébe ketten is beleléptek.

36. perc

Megélénkült a meccs, most Perotti és Pjanic révén a Roma próbálkozott, de csak egy veszélytelen szögletig jutottak.

33. perc

Az első rendes akció: Ronaldo passzát Marcelo egy pattanás után a 16-os bal sarkáról lőtte kapura. A szépen szálló labda nem sokkal kerülte el a Roma kapuját.

30. perc

Kapura lövés nélkül pörgött le az első félóra. Egyre többet van a labda a Realnál, most már 69-31% a labdabirtoklás a spanyolok javára, de Szczesny kapuja nincs veszélyben.

25. perc

Egyelőre 58%-ban van a Real Madridnál a labda, mégis újra a Roma kerül helyzetbe, és már megint Salah szalad el a jobb oldalon, igaz, a változatosság kedvéért ezúttal nem Marcelo, hanem Sergio Ramos a párja a versenyfutásban. De helyzet ebből a rohamból sem lett.

Egyelőre az egyiptomi Mohamed Salah a mérkőzés legaktívabb szereplője

Helyzet Gentben

Mtirovic kis híján vezetést szerez a Wolfsburgnak, ami azért lett volna különösen fájdalmas, mert ő a Gent játékosa.

Ronaldo egyelőre nem sok sót evett meg, és addig jó a Romának, mert ha hozzálát, akkor lesz kapsz.

22. perc

Kroos végezhet el egymás után két szögletet. Az elsőt Ninggolan fejeli ki, a másodikat Benzema.

16. perc

Szokatlanul hosszú ideje folyik a játék a Real térfelén, jól passzolgatnak a rómaiak, és még egy helyzetig is eljutnak: Florenzi passzát Perotti érte el az alapvonal előtt, vissza is gurított, de El Shaarawy már nem tudta eltenni a labdát Keylor Navas mellett.

12. perc

Kroos beadását Vainqueur kifejelte, Salah pedig egészen a madridi tizenhatosig futott a labdával, de Marcelo mellett már nem tudott elmenni. Egy perccel később újra Salah volt a főszereplő, dinamikusan tört be a Real tizenhatosára, de aztán szabálytalankodott, így újra a Madrid jöhet.

8. perc

Ronaldo vette a bátorságot, és jó 30 méterről kapura tűzött egy szabadrúgást, de nem jelentett veszélyt, Szczesny higgadta kísérte szemmel a labdát.

5. perc

James Rodriguez végezte el a mérkőzés első szögletét, amelyet El Shaarawy fejelt ki. A Roma megpróbálkozott egy kontrával, és el is jutott a madridi alapvonalig, de helyzetig nem.