Zseniális Messi, kilenc gól, és egy csalódott hős a szuperkupa-döntőn

-

Fergetegesen kezdődött a Barcelona-Sevilla európai szuperkupa-döntő: három szabadrúgásgól és egy fordulat zsúfolódott az első negyedórába. Aztán a meccs kicsit leült, a Barca kiengedett, de a Sevilla nem, így feljött háromgólos hátrányból. A katalánok végül 5-4-re nyertek, és az ötödik szuperkupa-győzelmükkel beérték a Milant.

Európai szuperkupa-döntő:
Barcelona (spanyol)-Sevilla (spanyol) 5-4 (3-1, 4-4, 4-4)
Tbiliszi, Borisz Paicsadze Stadion, 50 000 néző, v.: William Collum (skót)
gól: Messi (7., 16.), Rafinha (44.), Suárez (52.), Pedro (115.), illetve Banega (3.), Reyes (57.), Gameiro (72., 11-esből), Konopljanka (81.)
Barcelona: Ter Stegen – D. Alves, Piqué, Mascherano (Pedro, 93.), Mathieu – Rakitic, Busquets, Iniesta (S. Roberto, 63.) – Messi, L. Suárez, Rafinha (Bartra, 78.)
Sevilla: Beto – Coke, Rami, Krychowiak, Trémoulinas – Krohn-Dehli, Banega – Reyes (Konopljanka, 68.), Iborra (Mariano, 80.), Vitolo – Gameiro (Immobile, 80.)
sárga lap: Mathieu (71.), Pedro (94.), Busquets (117.), D. Alves (120.), illetve Krychowiak (14.), Coke (87.), Banega (90+2.), Immobile (92.), Krohn-Dehli (120.)

A Bajnokok Ligája-címvédő Barcelona és az Európa Liga-győztes Sevilla játszotta az európai szuperkupa-döntőt kedd este Tbilisziben.

A Barcában nem játszott a mumpszos Neymar, a helyén Rafinha focizott, ezt leszámítva azonban az alapcsapat lépett pályára. De csak testben, az első percben ugyanis kicsit még aludt a Barca: a kilépő Reyest Mascherano csak felvágni tudta, a szabadrúgást pedig Banega elegánsan a bal felsőbe csavarta.

Aztán a túloldalon Messi következett, és hasonló helyről, nekifutás nélkül szintén a bal felsőbe csavart. És még csak a hetedik percben jártunk. Ki gondolta volna, hogy még az első negyedóra végén Messi ismét becsavar egy szabadot, 26 méterről? Az volt a második kapura lövése az estén.

Messi tíz percen belül kétszer verte meg Betót szabadrúgásból

A három szabadrúgásgól után egyre magabiztosabban uralta a meccset a Barcelona, lényegében csak nyugodtan gurigázott, majd egy-egy gyors ritmusváltással a szívbajt hozta a sevillaiakra. A félidő vége előtt Suárez ziccerét Beto kapus lábbal védte, ám az uruguayi csatár visszakanyarodott az ötös sarkához, ahonnan a védője lábai közt passzolt Rafinhához, aki már el sem tudta rontani a helyzetet (3-1).

Szünet után olykor hosszú percekre leült a meccs, Suárez 52. percben szerzett gólja különösen nyomasztólag hathatott a semleges nézőkre, ahogy a kényelmesen passzolgató Barca látványa is. De kényelemből is megárt a sok, a Sevilla kihasznált egy rövidzárlatot, Vitolo tökéletes beadását Reyes kegyetlenül bevágta (4-2).

Aztán ismét kezdett leülni a meccs, amikor Mathieu lerántotta Vitolót, a jogos 11-est pedig Gameiro a kapu jobb oldalába küldte. Feljött egy gólra a Sevilla.

Kicsit fel is pörgött a Barca, a Sevilla pedig kettős cserével vágott neki a hajrának: Immobile és Mariano érkezett Gameiro és Iborra helyére. A Barca is cserélt, Bartra állt be, aki mindjárt el is adott egy labdát, Immobile pedig adott egy gólpasszt belőle Konoplyankának. 4-4-et mutatott az eredményjelző, és már csak tíz perc maradt a 90-ből. A maradék időben Messi majdnem lőtt egy harmadik gólt szabadrúgásból, de csak majdnem, így jött a hosszabbítás.

Immobile csaknem kiállíttatta magát, volt már lapja, amikor lekönyökölte Piquét, mire a Barca védője a világba kiabálta, hogy hat játékvezető van, miért nem látott senki semmit?

Az átmeneti feszültség ellenére leült a meccs, ami csak nyomatékosította, hogy a viharos első negyedóra után már sosem pörgött igazán, a sok gól ellenére sem. A Sevilla tömörült, a Barca gurigázott. Mígnem a 115. percben Messi szabadrúgást lőhetett. Elsőre kezeztek a sevillaiak, a kipattanót is kapura tűzte Messi, Beto bravúrral védett, de a lecsorgót Pedro közelről a kapuba vágta. A középpályást nagyon csábítja a Manchester United, nem lehetetlen, hogy kupadöntőn szerzett győztes góllal búcsúzik a Barcelonától.

A Sevilla még kétszer egyenlíthetett volna, de Coke fejese és Rami lövése is éppen csak elkerülte a kaput. Lefújás után a Barca-játékosok megköszönték Pedrónak a segítséget, aki kicsit szomorkásan pacsizott a többiekkel.

A Barcelona ötödször nyert európai szuperkupát, amivel beérte az örökrangsor élén az AC Milant. Dani Alves negyedszer nyert szuperkupát, amivel beérte a milanos Paolo Maldinit. Alves az első szuperkupáját még a Sevillával nyerte.

Unai Emery, a Sevilla edzője huszadszor próbálta sikertelenül legyőzni a Barcelonát, amelynek kispadján viszont Luis Enrique lett a negyedik, aki játékosként és edzőként is európai szuperkupát nyert Josep Guardiola, Carlo Ancelotti és Diego Simeone után.