Váratlanul szoros meccsen nyertek a győri kézisek

-

A női kézilabda-bajnokság legutóbb ezüstérmese, a Győri Audi ETO háromgólos különbséggel nyert a vendég Siófok ellen a női kézilabda NB I szombat esti mérkőzésén.

A félidőben még döntetlenre (15-15) állt Győr Siófok elleni hazai mérkőzése a női kézilabda NB I 2. fordulójában, és még a második félidő közepén is csak 3-4 góllal vezettek a hazaiak, akiknél még nem léphet pályára a szülés után külön készülő Görbicz Anita. Az utolsó negyedórát aztán megnyomta a Győr, ekkor már hat góllal is vezetett, elsősorban a végül hét találatig jutó válogatott átlövőnek, Tomir Zsuzsának köszönhetően. A végére kicsit kiengedtek a hazaiak, így a Siófok egy szoros vereséggel mehetett haza.

A férfiaknál a bajnoki ezüstérmes MOL-Pick Szeged tíz góllal bizonyult jobbnak a fővárosi PLER-nél az NB I szombati játéknapján.

A Vác félidőben ugyan még hátrányban volt, végül egy góllal mégis nyerni tudott Orosházán.