Váratlan fordulat, győzött a ManUnited

Fotó: AFP / OLI SCARFF

-

Van Gaal csapata nyolc nyeretlen meccs után a Swansea ellen tudott nyerni. Győzött az Arsenal is a gólszegény játéknapon.

A Manchester United Louis van Gaal irányítása alatt ötödik alkalommal nézett farkasszemet a Swansea-vel, és a hideg futkoshatott a MU-drukkerek hátán ettől a párosítástól. A holland ugyanis még soha nem tudott nyerni a walesiek ellen, olyannyira, hogy négy vereség mellett csupán egy döntetlent tudott összehozni a mumus ellen.

Rpooney és Martial lehet, hogy megmentette Van Gaal állását. Legalábbis egy időre.

Miután eddigi valamennyi vereség alkalmával 2-1 lett a vége, az Old Traffordra kilátogató hazai nézők ereiben meghűlt a vér, amikor az izlandi Gylfi Sigurdsson a 70. percben kiegyenlítette Anthony Martial 47. percben szerzett vezető gólját. Szerencsére azonban a legjobbkor „támadt fel” Wayne Rooney, és szerezte meg szezonbeli harmadik gólját – méghozzá nem is akármilyet! Így a United nyolc nyeretlen találkozó után tudott újra győzni.

Rooney is back!

A dögunalmasan induló hatmeccses délutáni etapba (a Liverpool már délután letudta a West Ham elleni meccsét) csak a Sunderland egyetlen árva gólja hozott fényt. A kiesési rangadót végül magabiztosan nyerte az utolsó előtti csapat az utolsó ellen.

6x45 perc alatt 1 gól

Aztán kissé helyre rázódtak a dolgok. Az Arsenal Laurent Koscielny góljával legyőzte a kiesés felé robogó Newcastle-t, így már két pont előnnyel vezeti a tabellát a megtorpanó Leicester City előtt. Az eddig parádézó Rókák 0-0-ra végeztek az újonc AFC Bournemouth ellen, így sorozatban a harmadik meccsükön nem tudtak gólt lőni (Rijad Mahrez még büntetőt is hibázott), így értelemszerűen nyerni sem.

Legalább a nap gólját a Villa lőtte

A nap legizgalmasabb meccsét a West Brom és a Stoke játszotta, amelyet végül a hazaiak nyertek Jonny Evans utolsó percben lőtt góljával.

Az ugyancsak újonc Norwich is odatette magát: a Kanárik 1-0-ra legyőzték a Southamptont, és már hat pontra vannak a már kiesést jelentő 17. helytől.