Van remény: 50 percig tűnt jobbnak a magyar válogatott a braziloknál

Fotó: MTI/EPA / Dean Pemberton

-

Végül a meccset nem a magyar U20-as válogatott nyerte. A végeredmény 2-1 lett a brazilok javára, de úgy, hogy a magyar csapat csaknem végig emberhátrányban játszott.

Az U20-as világbajnokság E csoportjának második fordulójában a magyarok az első félidő 8. percében Mervó Bence góljával szereztek vezetést – igaz, ehhez kellett a brazil kapus hatalmas hibája is. Nem sokkal később nehéz helyzetbe került a magyar csapat, ugyanis Tamás Krisztiánt második sárga lapja miatt a 16. percben kiállította a játékvezető. A brazilok a második félidő elején Danilo fejesével egyenlítettek, majd a 85. percben büntetőből Andreas Pereira révén megszerezték a győzelmet.

A magyarok vasárnap a nigériaiakkal csapnak össze. Egy döntetlen is elég, hogy továbbjussanak a nyolcaddöntőbe.