Újra kikapott a Barca, teljesen nyílt a bajnokság

Fotó: AFP / JOSEP LAGO

-

Zsinórban harmadik vereségét szenvedte el a spanyol bajnokságban a Barcelona, miután hazai pályán 2-1-re kikapott a Valenciától.

Nagyon jól kezdte a meccset a Bajnokok Ligájában búcsúzott Barcelona, már ami a helyzetek kidolgozását illeti, de képtelen volt a Messi, Neymar, Suárez hármas értékesíteni belőlük egyet is. Pedig többször is ziccerbe kerültek, de a fantasztikus napot kifogó Diego Alves kivédte minden próbálkozásukat.

Diego Alves mindent védett az első félidőben

Ahogy az lenni szokott, az ellenfél viszont nem hibázott, a Barca jobb oldala nem vette komolyan az előre húzódó Valencia-játékosokat, Rakitic csúszott oda egy beadásra, amely megpattant rajta és a labda a kapuban kötött ki. (0-1)

Az első félidő hosszabbításában ismét a Barcelona jobb oldala, a Dani Alves helyett kezdő Sergi Roberto nem figyelt jól Santi Minára, aki remek labdát kapott Dani Parejótól, és a hosszúba csavart. (0-2)

A második félidőben ugyanez volt a játék képe, támadott a Barca, és hosszú idő után Messinek sikerült gólt szereznie egy szép akció végén. (1-2) Ez volt Messi pályafutásának 500. gólja, és a 17. Diego Alvesnek, neki lőtte a legtöbbet a spanyol bajnokságban. Ezzel együtt a végig remekül védő Valencia-kapus örülhetett a lefújáskor, hiszen 2-1-re legyőzték a Barcát, amely utoljára 2003 januárjában veszített el zsinórban három bajnokit.

Az Atlético Madrid egyértelmű esélyesként magabiztosan verte 3-0-ra a vendég Granadát, Diego Simeone Bajnokok Ligája-elődöntős csapata ezzel visszaelőzte a Real Madridot a tabellán, és pontszámban utolérte a listavezető Barcelonát.