Túl sok rekord egy helyen: mindent Lewandowski zseniális ötöséről

Fotó: Bongarts / Lennart Preiss

-

Robert Lewandowski kedden este 9 perc alatt 5 gólt lőtt a Wolfsburgnak, ami valóságos rekordzuhataggal árasztotta el a futballpályákat. Nézzük sorba, mi kerülhet be a statisztikusok feljegyzéseibe.

• Senki nem lőtt még öt gólt olyan rövid idő alatt a négy nagy európai ligában, mint a lengyel csatár.
  • Megdöntötte a Bundesliga leggyorsabb mesterhármasának rekordját is: Michael Tönnies, az MSV Duisburg játékosa 1991. augusztus 27-én 5 perc alatt rúgott hármat a Karlsruher SC-nek. Lewandowskié a Bundesliga leggyorsabb mesternégyese is.
  • Lewandowski az első, aki csereként beállva rúgott öt gólt a német élvonalban.
  • 15 perc, 10 labdaérintés, 5 gól – ez volt a csatár statisztikája, amikor tulajdonképpen érdemben befejezte a meccset.
  • Már az első három gól is szót érdemel: ez volt Lewandowski első mesterhármasa a Bayern színeiben.
  • Mióta az Opta statisztikát vezet (1996), a legnagyobb európai ligákban még senki sem rúgott ilyen rövid idő alatt 5 gólt.
  • Azért rúgott ötöt, hogy meglegyen a 300: Pep Guardiola irányítása alatt megszületett a Bayern 300. gólja tétmérkőzésen.
  • A Wolfsburgnak ez volt a 22. fellépése a Bayern otthonában – és 50 percig úgy tűnt, megszerezheti az első győzelmét Münchenben.
  • A Premier League-ben 6 forduló után 3 (Liverpool, Newcastle, Westbrom), a Bundesligában 5, illetve 6 mérkőzés után 6 (Ingolstadt, Leverkusen, Augsburg, Hoffenheim, Hannover, Mönchengladbach), a La Ligában 4 teljes forduló után 11, a Serie A-ban 4 kör után 7 csapat lőtt kevesebb gólt, mint kedden este Lewandowski egyedül.

Amiben viszont nem ő az első: Dieter Hoeness és Gerd Müller is rúgott már öt gólt a Bundesligában a Bayern München játékosaként, utóbbi ráadásul három alkalommal is. A ligarekordot pedig Dieter Müller tartja 6 góllal (1977. augusztus 17., 1. FC Köln–Werder Bremen 7-2).

Igaza volt csapattársának, Philipp Lahmnak a mérkőzés után: „Azért maradjunk csak kritikusak: rúghatott volna hét gólt is. Kihagyott két nagy helyzetet.” A német alaposság, ugye.