Törökországban kapott ki a United, négy csapat máris továbbjutott

Fotó: Getty Images / Chris McGrath

-

A Zenit után az esti mérkőzéseken további három csapat, az Ajax Amsterdam, a Sahtar Donyeck és a Schalke 04 jutott tovább a labdarúgó-Európa-liga csoportkörének negyedik, csütörtöki fordulóját követően.


A játéknap legjobb teljesítményét a belga KRC Genket 5-3-ra felülmúló Athletic Bilbao csatára, Aritz Aduriz nyújtotta, ugyanis a spanyolok összes gólját ő szerezte, igaz, háromszor büntetőből volt eredményes.


A forduló meglepetése az volt, hogy a Manchester United 2-1-re kikapott a Fenerbahce otthonában. Az egyik legszebb gól is ezen a találkozón született, ugyanis a hazaiak szenegáli játékosa, Moussa Sow 15 méterről ollózva talált a kapuba a második perc elején.

A Rapid Wien Szántó Tamás nélkül kezdett az olasz Sassuolo vendégeként, a magyar játékos a 85. percben csereként lépett pályára kétgólos hátránynál, s osztrák csapata a hajrában egyenlíteni tudott, így pontot mentett.


Európa Liga, csoportkör, 4. forduló:

A csoport:
Fenerbahce (török)–Manchester United (angol) 2-1 (1-0)
Zorja Luhasznk (ukrán)–Feyenoord (holland) 1-1 (1-1)
Az állás: 1. Feyenoord 7 pont (3-2), 2. Fenerbahce 7 (5-6), 3. Manchester United 6, 4. Zorja Luhanszk 2

B csoport:
APOEL (ciprusi)–Young Boys (svájci) 1-0 (0-0)
Asztana (kazah)–Olimpiakosz (görög) 1-1 (1-1)
Az állás: 1. APOEL 9 pont, 2. Olimpiakosz 7, 3. Young Boys 4, 4. Asztana 2

C csoport:
Gabala (azeri)–St. Étienne (francia) 1-2 (1-1)
RSC Anderlecht (belga)–FSV Mainz 05 6-1 (2-1)
Az állás: 1. RSC Anderlecht 8 pont (11-4), 2. St. Étienne 8 (5-3), 3. FSV Mainz 05 5, 4. Gabala 0

D csoport:
Zenit (orosz)-Dundalk (ír) 2-1 (1-0)
Makkabi Tel-Aviv (izraeli) - AZ Alkmaar (holland) 0-0
Az állás: 1. (és továbbjutott) Zenit 12 pont, 2. Makkabi Tel-Aviv 4 (5-6), 3. Dundalk 4 (4-5), 4. AZ Alkmaar 2

E csoport:
Austria Wien (osztrák)–AS Roma (olasz) 2-4 (1-2)
Astra (román)–Viktoria Plzen (cseh) 1-1 (1-1)
Az állás: 1. AS Roma 8 pont, 2. Austria Wien 5, 3. Astra 4, 4. Viktoria Plzen 3

F csoport:
Athletic Bilbao (spanyol)–Genk (belga) 5-3 (3-1)
Sassuolo (olasz)–Rapid Wien (osztrák) 2-2 (2-0)
Az állás: 1. Genk 6 pont (10-9), 2. Athletic Bilbao 6 (6-8), 3. Rapid Wien 5 (6-6), 4. Sassuolo 5 (7-6)

G csoport:
Ajax Amsterdam (holland)–Celta Vigo (spanyol) 3-2 (1-0)
Panathinaikosz (görög)–Standard Liege (belga) 0-3 (0-0)
Az állás: 1. (és továbbjutott) Ajax Amsterdam 10 pont, 2. Standard Liege 5 (6-4), 3. Celta Vigo 5 (7-6), 4. Panathinaikosz 1

H csoport:
Gent (belga)–Sahtar Donyeck (ukrán) 3-5 (1-3)
Braga (portugál)–Konyaspor (török) 3-1 (2-1)
Az állás: 1. (és továbbjutott) Sahtar Donyeck 12 pont, 2. Braga 5, 3. Gent 4, 4. Konyaspor 1

I csoport:
Schalke 04 (német)–Krasznodar (orosz) 2-0 (2-0)
Nice (francia)–Salzburg (osztrák) 0-2 (0-0)
Az állás: 1. (és továbbjutott) Schalke 04 12 pont, 2. Krasznodar 6, 3. Salzburg 3 (3-5), 4. Nice 3 (3-8)

J csoport:
Fiorentina (olasz)–Liberec (cseh) 3-0 (2-0)
PAOK (görög)–Karabag (azeri) 0-1 (0-0)
Az állás: 1. Fiorentina 10 pont, 2. Karabag 7, 3. PAOK 4, 4. Slovan Liberec 1

K csoport:
Sparta Praha (cseh)–Hapoel Beer-Sheva (izraeli) 2-0 (2-0)
Southampton (angol)–Internazionale (olasz) 2-1 (0-1)
Az állás: 1. Sparta Praha 9 pont, 2. Southampton 7, 3. Hapoel Beer Sheva 4, 4. Internazionale 3

L csoport:
FC Zürich (svájci)–Steaua Bucuresti (román) 0-0
Villarreal (spanyol)–Osmalinspor (török) 1-2 (0-1)
Az állás: 1. Osmanlispor 7 pont, 2. Villarreal 5 (6-6), 3. FC Zürich 5 (4-4), 4. Steaua Bucuresti 3