Torghelle megfricskázta a Fradit az örökrangadón

-

Az NB I hétvégi fordulójának rangadója, a bajnok Ferencváros és a második MTK meccse 2-2-es döntetlennel zárult. Az Újpest kikapott Debrecenben, a Békéscsaba pedig edzőt buktatott Felcsúton.

Döntetlen az örökrangadón

Ferencvárosi TC–MTK Budapest 2-2 (0-1)
Groupama Aréna, 5043 néző, v.: Iványi
FTC: Dibusz - Ramírez, Nalepa, Cukic, Leandro - Gera Z., Pintér Á. (Trinks, 71.) - Radó (Lamah, a szünetben), Hajnal, Nagy D. (Varga R., a szünetben) - Böde
MTK: Hegedüs - Bese, Poór, Grgic, Vadnai - Thiam, Vass Á. - Gera D., Kanta (Baki, 90.), Hajdú (Deutsch, 83.) - Nikac (Torghelle, 73.)
gólszerzők: Gera Z. (59.), Varga R. (63.), illetve Kanta (26.), Torghelle (77.)
sárga lap: Pintér Á. (10.), Cukic (25.), illetve Gera D. (30.), Vass Á. (60.), Hegedüs (88.)

Az első félidő képén meglátszott, hogy a Ferencváros már bajnok, az MTK pedig még hajt a második helyért, a hazaiak enerváltan játszottak, a vendégek pedig meg is szerezték a vezetést Kanta József okos szabadrúgásával.

A szünetben Thomas Doll cserélt, Nagy Dominik és Radó András helyére Roland Lamah és Varga Roland állt be, nekik köszönhetően felgyorsult a Fradi játéka, és egyre veszélyesebb lett. Egy gyors kontra végén Varga kiosztott egy gólpasszt Gera Zoltánnak, így 1-1-gyel fordultak a csapatok az utolsó 30 percre, amelyben az idén 33-1 volt a gólkülönbsége a Ferencvárosnak. Ezt javítva Leandro zseniális sarkazása után Varga maga is betalált, megfordítva így a meccset.

Az MTK azonban nem adta fel, az utolsó negyedórára beállt a sérüléséből felépült Torghelle Sándor, aki négy perccel később egy fejessel beállította a 2-2-es végeredményt.

Exújpesti verte az Újpestet

A Debrecen 1-0-ra nyert hazai pályán az Újpest ellen, a győztes gólt a korábbi újpesti Tisza Tibor szerezte a hajrában.

DVSC-TEVA–Újpest FC 1-0 (0-0)
Debrecen, 3274 néző, v.: Vad II
DVSC: Verpecz - Jovanovic, Brkovic, Máté P., Korhut - Bódi (Tisza, 75.), Varga J., Szakály P. (Lázár P., 15.), Horváth Zs. (Djelmic, 31.) - Takács T., Holman
Újpest: Balajcza - Heris, Kecskés A., Litauszki, Mohl - Filkor (Sankovic, 73.), Cseke, K. Hazard, Windecker, Andric (Diarra, 57.) - Lencse (Kabát, 67.)
gólszerző: Tisza (82.)
sárga lap: Máté P. (23.), Bódi (43.), illetve Litauszki (85.)

Jarnin állásába került a vereség

A Békéscsaba szombaton egygólos győzelmet aratott a Puskás Akadémia vendégeként az NB I kiesési rangadóján. A lila-fehérek az idényben harmadszor is legyőzték a felcsútiakat, akiket mostani sikerükkel pontszámban utolértek és több győzelmükkel meg is előztek, azaz elmozdultak a sereghajtó pozícióból. A bajnoki után menesztették a felcsútiak edzőjét, Robert Jarnit.

Puskás Akadémia–Békéscsaba 1912 Előre 0-1 (0-1)
Felcsút, 1324 néző, v.: Solymosi
Puskás Akadémia: Pajovic - Pauljevic, Tar, Fiola, Forró (Nagy Zs., a szünetben) - Márkvárt, Zsidai (Bacelic-Grgic, a szünetben), Csurko (Mészáros, 81.), Zsótér - Ljopa, Castillion
Békéscsaba: Poleksic - Bényei, Vaskó, Damjanovic, Fabio - Calvente (Takács P., 90.), Spitzmüller (Fehér Zs., 91.), Piermayr, Laczkó - Paukner (Viczián, 62.), Punosevac
gólszerző: Vaskó (4.)
sárga lap: Castillion (16.), Ljopa (52.), Fiola (68.), illetve Fabio (43.), Punosevac (66.), Calvente (82.)

Így örült Vaskó a győzte gólnak

Elrontotta a Vidi az ünnepet

A Videoton 1-0-ra győzött Pakson, ezzel továbbra is harcban áll a dobogóért. A Tolna megyei csapatnak a szombati volt története 300. élvonalbeli összecsapása. A fehérváriak öt év elteltével tudták elhozni a három pontot Paksról.

Paksi FC–Videoton FC 0-1 (0-0)
Paks, 850 néző, v.: Szabó Zs.
Paksi FC: Székely Gy. - Kulcsár D. Lenzsér (Rodenbücher, a szünetben), Gévay, Szabó J. - Szakály D., Koltai (Balázs, 79.), Papp K., Bertus, Bartha - Hahn
Videoton FC: Danilovic - Nego, Vinícius, Juhász R., Stopira - Simon Á., Géresi (Soumah, 83.) - Oliveira, Haraszti (Szolnoki, 59.), Suljic - Tischler (Heffler T., 65.)
gólszerző: Vinícius (69.)
sárga lap: Bartha (40.), Gévay (41.), Kulcsár (53.), illetve Suljic (20.), Simon Á, (28.), Oliveira (36.)