Tíz emberrel nyert Barcelonában a Real Madrid

Hátrányból, tíz emberrel fordított a Real Madrid Barcelonában az utóbbi évek egyik legfordulatosabb klasszikusán.

Primera División, 31. forduló:
Barcelona–Real Madrid 1-2
gól: Piqué (56.), ill. Benzema (62.), Ronaldo (85.)
piros lap: Ramos (83., Real Madrid)

A meccs előtt a két csapat megemlékezett Johan Cruyffról, a Barca holland legendájáról, aki a múlt héten halt meg 68 éves korában.

A meccsen aztán egy defenzív Real Madridot láthattunk: az első félidőben sokszor teljesen beszorították a katalánok a fővárosiakat, akik a félidő második felében kezdtek éledezni. Azért egy 11-esért reklamálhat a Barca Alejandro Hernandez játékvezetőnél: Messit Sergio Ramos kaszálta el a 16-os vonalán.

Szünet után aztán Piqué szöglet utáni fejesével vezetést szerzett a Barca, de meglepő módon ekkor jött a fordulat: egy pazar labdakihozatal végén Kroos beadása szerencsésen megpattant, éppen Benzema elé, aki bevágta a labdát (1-1).

Innentől kezdve vérszemet kapott a Real, Ronaldo többször is helyzetbe került, egyszer felső lécet talált, Bale pedig szabályosnak tűnő gólt fejelt, amelyet – támaszkodás címén – megint csak vitathatóan nem adott meg Hernandez.

Ráadásul a Real akkor sem tört meg, amikor Sergio Ramost második sárgával kiállították a 83. percben. Két perce rá Ronaldo mellel levette Bale átívelését, és bevágta a kapuba (1-2).

A hajrában akadt Barcelona-lehetőség, de korántsem volt elviselhetetlen a nyomás – el is viselte a Real, és akkor nyert egy Clásicót, amikor talán a legkevesebben számítottak rá.

Túl sokat a bajnokságban nem jelent ez a győzelem (1. Barcelona 76 pont, 2. Atlético 70, 3. Real Madrid 69), viszont a Bajnokok Ligája hajrájára adhat egy lökést a Realnak, amely megszakította a Barca 39 meccses veretlenségét (topligában a Nottingham Forest tudott többet: 1978-ban 40 meccsig jutott).