Szkopjében nyert a Veszprém, nagyon közel a Final Four

Fotó: MTI/EPA / GEORGI LICOVSZKI

-

A magyar bajnok 29-26-ra győzött a Vardar Szkopje otthonában a kézilabda BL-negyeddöntő első meccsén. Ilics és Palmarsson 9-9 gólt lőtt.

A Bajnokok Ligája negyeddöntőjében pokoli hangulat, és egy nagyon jó Vardar Szkopje várt az MVM Veszprémre. A két csapat az idei szezonban már háromszor találkozott egymással: a SEHA Liga alapszakaszában kétszer is döntetlent játszottak, majd a sorozat döntőjében a Veszprém végig kiélezett meccsen 28-26-ra győzte le a macedónokat, akik a Wisla Plockon keresztül (összesítésben 55-54) jutottak be a legjobb nyolc közé. Ugyanott a Veszprém oda-vissza simán (29-24 és 41-28) verte az ukrán Motor Zaporizsját.

A Vardar kapujában a Veszprém korábbi kapusa, Sterbik Árpád kezdett. Kiegyenlített gólváltással kezdődött a találkozó, a hazaiaknál Gorbok és Siskarjov lőtte a gólokat, míg a magyar bajnok részéről Ugalde, Ilics és a remekül játszó Palmarsson volt többször is eredményes.

A kilenc gólig jutó Momir Ilics ezúttal is az egyik legeredményesebb veszprémi volt

A Veszprém 7-7 után Sliskovic bombájával vette át a vezetést, majd a fent említett hármas újabb góljaival a 27. percben már 12-7-re vezetett a magyar csapat, úgyhogy Raúl González vezetőedző két gyors időkéréssel próbálta megfogni a veszprémiek lendületét. Annyit elértek, hogy a szünetre már csak három gólos előnnyel (12-9) mehetett a Veszprém.

A második félidőt hatalmas elánnal kezdte a Vardar, és Gyibirov, illetve a magára találó Alex Dujsebajev vezérletével a 38. percben ki is egyenlített (16-16). A vendégek részéről továbbra is Momir Ilics vitte a prímet, aki a 41. percben már nyolc gólnál tartott. Csatlakozott hozzá Renato Sulic is, valamint Ugalde is besegített, és a 46. percben újra öt góllal vezetett az MVM (23-18).

A Vardart azonban nem olyan könnyű megtörni. A második félidőben parádézó – 25 perc alatt hat gólt lövő – Karacic és Dujsebajev az 54. percben már a második kínai figurát adta el a veszprémi kapu előtt, a macedónok pedig feljöttek két gólra (25-23). A közönség eközben már folyamatosan dobálta mindenféle dolgokkal a veszprémi kispadot.

Nagy László a legfontosabb pillanatokban lőtte a maga két gólját

Nagy László az 56. percben lőtte az első gólját, de azt a legjobbkor, mert már csak eggyel vezetett a Veszprém, ráadásul emberhátrányban is volt. Majd a következő támadásból lőtt még egyet, hátul pedig az Alilovicot váltó Mikler Roland mutatott be egy bravúrt. Palmarsson is lőtt egyet, így két és fél perccel a vége előtt hárommal vezetett a magyar bajnok (28-25). A pontot a mondat végére Palmarsson teszi ki, az izlandi irányító óriási gólt lőtt talpról, emberhátrányban.

A Veszprém egy rendkívül nehéz mérkőzést nyert meg, és a visszavágót nagyon jó esélyekkel várhatja a negyeddöntő április 30-i visszavágóját.

Férfi BL, negyeddöntő, 1. mérkőzés:
Vardar Szkopje (macedón)-MVM Veszprém 26-29 (9-12)
a Veszprém gólszerzői: Ilic 9, Palmarsson 7, Ugalde 5, Sulic 4, Nagy L. 2, Marguc 1, Sliskovic 1

Később:
Flensburg-Handewitt (német) - Kielce (lengyel) 17.30
PDD Zagreb (horvát)- Paris Saint-Germain (francia) 20.30
vasárnap játsszák:
THW Kiel (német)-Barcelona (spanyol) 19.30

A párharcok győztesei vesznek részt a május 28-29-i kölni négyes döntőben. Az elődöntő sorsolását május 3-án rendezik.