Szilágyi boldog az időeredménye miatt

Fotó: MTI / Kovács Anikó

-

Szilágyi Liliána az előfutamból a tizedik idővel jutott elődöntőbe 100 méter pillangón a riói olimpia szombati versenynapján.

A Bp. Honvéd ebben a számban ifjúsági olimpiai bajnok úszója 57.70 másodperces idővel, futamában harmadikként csapott célba.

Tizenhat századra az egyéni legjobbamtól rögtön elsőre (ami az országos csúcs) ez egészen nagyszerű! Végig próbáltam Vollmerrel menni, nagy példaképem ő, óriási élmény volt vele úszni. Diktálta a ritmust, próbáltam tartani, persze előttem ment, így kaptam a hullámokat, de nem baj, ez így volt jó, ahogy volt. Mivel mindig az első úszás a legnehezebb, nagyon örülök, hogy ez így sikerült, és már nagyon várom az estét! Én éjszakai bagoly vagyok, azaz kifejezetten jó, hogy ennyire későn lehet versenyezni!” – írja Facebook-oldalán a Magyar Úszószövetség.

A 19 éves versenyző elődöntője magyar idő szerint vasárnap hajnali 3.11-kor kezdődik.