Szépen esett el a Bayern, BL-döntős a Barca

-

Az FC Barcelona hazai háromgólos sikere után idegenben 3-2-re kikapott a Bayern Münchentől a Bajnokok Ligája elődöntőjének keddi visszavágóján, így 5-3-as összesítéssel jutott a döntőbe.

Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó:
Bayern München (német) - FC Barcelona (spanyol) 3-2 (1-2)
München, Allianz Aréna, 70 000 néző
vezette: Clattenburg (angol)
Bayern: Neuer - Rafinha, Benatia, J. Boateng, Bernat - Lahm (Rode, 68.), Thiago, Xabi Alonso, Schweinsteiger (Martínez, 87.) - Müller (Götze, 87.), Lewandowski
Barcelona: ter Stegen - Dani Alves, Piqué, Mascherano, Jordi Alba - Rakitic (Mathieu, 72.), Busquets, Iniesta (Xavi, 75.) - Messi, Suárez (Pedro, a szünetben), Neymar
gól: Benatia (7.), Lewandowski (59.), Müller (74.), illetve Neymar (15., 29.)
sárga lap: Rafinha (40.), Thiago (45.), Lewandowski (76.), Xabi Alonso (81.), Rode (84.), illetve Rakitic (64.), Pedro (85.)
továbbjutott: az FC Barcelona 5-3-as összesítéssel.

Az elődöntő egy héttel ezelőtti első mérkőzésén 3-0-s Barcelona-győzelem született, így a katalánoknak nem volt okuk az idegeskedésre Münchenben. Szinte mindenki biztosra vette, hogy a Barca gyakorlatilag már ott van a döntőben, de edzője, Luis Enrique azért óvatos volt, mert mint mondta, a Bayern bármikor képes csodákra.

Pep Guardiola, a Bayern München edzője természetesen belátta, hogy egyértelműen a Barca az esélyesebb a továbbjutásra, de hozzátette, hogy nagyon jól ismeri volt csapata játékát, és ha a szünetben saját játékosai kapott gól nélküli vezetéssel tudnának az öltözőbe menni, akkor a szurkolók segítségével eljuthatnának a berlini fináléba.

A Bayern nagy rohamokkal kezdte a mérkőzést, és egy védelmi hibát kihasználva, Xabi Alonso szöglete után Benatia fejesével már a 7. percben csökkentette a hátrányát, megtörve a Barca hét meccsen át tartó kapott gól nélküli sorozatát.1-0.

A 15. percben gyorsan válaszolt a Barca, Messi ugratta ki Suarezt, aki önzetlenül bepasszolta a labdát az érkező Neymarnak. A brazil nem is hagyta ki a helyzetet, szinte az üres kapuba gurított. 1-1.

Ezután hol a Bayern, hol a Barca támadott, de a játék főleg a középpályán folyt, miközben mindkét csapat bemutatta a Guardiola-féle tiki-takát. A 29. percben Suarez hasonlóan adta be Neymarnak a labdát, mint a Barca első góljánál, de a brazil balszélsőnek egy picit nehezebb dolga volt: egy átvétel után a rövidre lőtte a labdát. 1-2.

Az első félidő hajrájában a Barcelona inkább kontrákra építkezett, a Bayern uralta a mezőnyt, de Lewandowski ziccerét ter Stegen bravúrral hárította.

A szünetben Pedro váltotta Suarezt, aki nagyon jól játszott ez első félidőben, a két gólpassza mellett szép cseleket is bemutatott. A második félidő első 10 perce egy kicsit unalmasabb volt, mint az első játékrész, de a Bayern felpörgött, sokkal többször és veszélyesebben lőtt kapura. Az 59. percben Lewandowski kapta meg a labdát a tizenhatos vonalán, kicselezte Mascheranót, majd a kapufa segítségével bevette a hosszú sarkot, Ter Stegennek esélye sem volt. 2-2.

Kicsit később, a 74. percben Schweinsteiger készítette le a labdát Müllernek, aki gyönyörű bombagóllal állította be a végeredményt. 3-2.

A Barcelonának ekkor már nemigen voltak helyzetei, Lewandowski viszont nagyon aktív volt, többször is megcélozta a kaput, de a Barcelona védelme és ter Stegen kapus nagyon biztosak voltak a dolgukban, így a hazaiak már hiába rohamoztak.

A Barcelona nyolcadszor döntős a BL/BEK-ben, és 1992, 2006, 2009 és 2011 után ötödször hódíthatja el a trófeát.

A szerdai elődöntőben:
Real Madrid (spanyol) - Juventus (olasz) 20.45 (1-2)

Ezt a cikket a Dévai Szent Ferenc Alapítvány által gondozott gyerekek illusztrálták. Az alapítvány 2500 hátrányos helyzetű gyereknek ad meleg, szerető otthont és biztonságot. Segítse őket adója 1%-ával!