Svájci és délszláv derbi a US Open-döntőért

Fotó: AFP / JEWEL SAMAD

-

A Djokovic-Cilic után összejött a Federer-Wawrinka párosítás is: a két svájci roppant magabiztosan győzött. A nőknél két olasz is elődöntős.

Roger Federer meglepően simán, mindössze 1 óra 27 perc alatt legyőzte a 12. kiemelt Richard Gasque-t, ezzel elődöntőbe jutott a US Openen. Ez lesz a pályafutása 38. Grand Slam-elődöntője, méghozzá a honfitársa, Stanislas Wawrinka ellen. Egyikük sem vesztett szettet szerdán, ráadásul mindkettőjük számára nagyon simán alakult a harmadik játszma.

A svájci elődöntő mellett a másik ágon egy délszláv rangadót rendeznek, a kilencszeres GS-győztes Novak Djokovic a címvédő Marin Ciliccsel találkozik majd. A Federer-Wawrinka csata mérlege 16-3, a Djokovic-Cilic párharc 13-0-ra áll.

A nőknél Flavia Pennetta három szettben legyőzte a kétszeres wimbledoni bajnok Petra Kvitovát. Az ötödik kiemelt cseh játékos - aki az év első felében mononukleózissal küszködött - 60 rontott ütést mutatott be, így Roberta Vinci után a második olasz jutott be a négy közé a US Openen. A 33 éves Pennetta másodszor elődöntős New Yorkban, ráadásul párosban is ott van a négy között.

Simona Halep lesz az ellenfele, aki egy esőszünettel tarkított meccsen, döntő szettben gyűrte le Viktorija Azarenkát.